Dini Haberlerim

Yök ve Milli Eğitim İlitam’a Sıcak Bakıyor !

Yök ve Milli Eğitim İlitam’a Sıcak Bakıyor !
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Prof.Dr Ramazan Muslu, Burhan İşliyen ve Osman Tıraşçı’yı makamlarında ziyaret etti.

Ziyaretlerde konuşan Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, Diyanet-Sen’in kurulduğu günden beri Diyanet İşleri Başkanlığı ile uyum içinde çalıştığını belirterek “Hizmet alanlarımız farklı olsa da hepimizin amacı Diyanet personeline ve halkımıza hizmet etmek, verilen hizmetin kalitesini artırmak ve tabi ki personelimizin çalışma şartlarını daha iyi hale getirmek. Bu amaç çerçevesinde bu güne kadar kurumumuzla uyumlu bir şekilde çalıştık, bundan sonra da böyle devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

Bayraktutar özellikle Diyanet Akademisi ve Diyanet personeline sınavsız lisans tamamlama konularını çok önemsediklerini belirterek “Personelimizin daha donanımlı olması, eğitim seviyesinin yükseltilmesi açısından bu iki konuyu çok önemsiyoruz. Akademi konusunda başkanlığımızın çalışmalarını takip ediyoruz. Kısa sürede hayata geçmesini temenni ediyoruz. Sınavsız lisans tamamlama (İlitam)konusunda sendika olarak YÖK ve Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmelerimiz oluyor. Onlar da bu konuya olumlu bakıyor ve şu anda hazırlık çalışmaları devam ediyor. Sizlerin de desteğini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları, Muslu, İşliyen ve Tıraşçı ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek Diyanet-Sen’in çalışmalarını takip ettiklerini ve takdirle karşıladıklarını belirttiler. Diyanet Akademisi çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Başkan Yardımcısı Muslu, sınavsız lisans tamamlamanın personelin eğitim seviyesinin yükseltilmesi açısından son derece önemli olduğunu ifade etti.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ