Dini Haberlerim

Windows, AMD güncellemesinden sonra bilgisayarların çökmesine sebep oldu

Windows, AMD güncellemesinden sonra bilgisayarların çökmesine sebep oldu

Yeni keşfedilen, Intel ve AMD dahil son 10 yılda üretilmiş olan bütün işlemcileri etkisi altına alan Meltdown ve Spectre işlemci açıklarını kapatmak için çalışmalar devam ediyor.

Microsoft, Intel işlemcili bilgisayarlarındaki açığı kapatmak için güncellemeleri sorunsuz olarak sunmaya devam ediyor. Ve Ocak ayının sonuna kadar bütün güncellemelerin tamamlanmış olmasını öngörüyor. Ancak AMD işlemcili bilgisayarları için yayınladığı yama güncellemesi, Intel’le aynı başarıyı göstermedi ve bilgisayarların çökmesine sebep oldu.

KB4056892 isimli bu güncellemenin Spectre karşısında geçici bir çözüm sunması beklenirken, Windows’un başına bir dert daha ekledi.  Kullanıcılar, güncellemeden sonra Windows logosundan sonra bilgisayarın açılmadığıyla ilgili şikayetlerde bulundu. Bilgisayar açılmadığı için güncelleme geri yüklenemiyor ve kullanıcılar için tek çare bilgisayarı fabrika ayarlarına döndürmek oldu.

Windows, şimdilik sadece güncellemeyi durdurdu ve henüz bilgisayarını güncellememiş olan kullanıcıların güncellemesine otomatik olarak izin vermedi. Ancak durumla ilgili yeni bir çözüm kullanıcılar tarafından bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ