Vali Becel, 39 hafıza belge verdi

Vali Becel, 39 hafıza belge verdi

Nevşehir İl Müftülüğü’ne bağlı Üftade Hafızlık Kız Kur’an Kursu’nda eğitimlerini tamamlayarak hafız olan 39 öğrenci için Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi.

Kur’an Kursu Öğreticisi Kurra Hafız Fatih Ateş’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İl Müftüsü Kazım Güzel’in konuşmasıyla devam etti.

Hafız ve hafızlığın önemine değindiği konuşmasında Müftü Güzel, “Tarih boyunca hafızlar toplumumuzun en itibarlı insanları olmuştur. Milletimiz her şart altında ve zorluklar içinde hafızlar yetiştirmeyi bir vazife olarak görmüştür. İslam’ı diğer semavi dinlerden ayıran en önemli vasıf, dinin ilk ve en temel metni olan Kur’an’ın vahiyle geldiği, nazil olduğu şekliyle muhafaza edilmiş olmasıdır. Bu sadece Müslümanların inanç meselesi değildir. Bu bir tarihî hakikattir. Hiçbir yazılı ve sözlü metne nasip olmayan mazhariyet Kur’an-ı Kerim için vardır.” dedi.

Musiki dinletisinin ardından hafızlara, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve İl Müftü Yardımcısı Nurcan Solak tarafından hafızlık belgeleri ile çeşitli hediyeler takdim edildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müftüsü Yakup Öztürk’ün yaptığı duanın ardından merasim sona erdi.

Merasime İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, müftülük personeli, din görevlileri, öğrenciler ve aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ