Ünlü: Ehl-i Beyt’i çocuklarımıza tanıtmak zorundayız

Ünlü: Ehl-i Beyt’i çocuklarımıza tanıtmak zorundayız

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri İhsan Ünlü konuşmacı olarak katıldı.

Konferansın açılışında konuşan İl Müftüsü Mevlüt Topçu, İslam dininin Ehl-i Beyt’e verdiği öneme dikkat çekerek, “İslam barış dinidir. Barışın temelinde Allah ve peygamber sevgisi vardır. Ehl-i Beyt sevgisi vardır. Birbirimizi sevmeliyiz kardeşliğimizi daim kılmalıyız. Bu çerçevede Filistin ve Gazze’deki masum ve mazlum kardeşlerimize kardeşlik hukukumuz gereği maddi ve manevi anlamda yardımlarımızı sürdürmeliyiz.” dedi.

Ardından kürsüye davet edilen ve katılımcılara Ehl-i Beyt konusunda bilgi veren Başkanlık Müşaviri İhsan Ünlü, “Ehl-i Beyt tüm Müslümanların ortak paydasıdır. Ehl-i Beyt bütünleştirir, ayrıştırmaz. Bu sebeple Ehl-i Beyt’i çocuklarımıza tanıtmak zorundayız. Bireyleri, toplumları kuru kalabalıktan çıkarıp şuurlu milletler seviyesine getiren ortak değerler ve ortak paydalar vardır. Bu ortak değerler etrafında kenetlenen milletler, yıllarca hatta asırlarca yaşarlar ve o güzellikleri değerleriyle yaşatırlar. Alevisi ile Sünnisi ile Kürdü ile Türkü ile Arabıyla Çerkezi ile kardeş olmalı birbirimizi kucaklamalı, farklılıklarımızı ayrışma olarak değil kültürümüzün güzel yansımaları olarak değerlendirmeliyiz.” diye konuştu.

hatay-konferans-33

Konferans, İl Müftüsü Mevlüt Topçu’nun Başkanlık Müşaviri İhsan Ünlü’ye hat sanatı tablo takdimi ile son buldu.

Gerçekleştirilen konferansa, İl Müftü yardımcıları Muhammed Değirmenci ve Nazife Sağlamoğlu, ilçe müftüleri, din görevlileri ile vatandaşlar katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ