Üniversiteli gençler ‘Ulusal Staj Programı’ ile müftülüklerde görev aldı

Üniversiteli gençler ‘Ulusal Staj Programı’ ile müftülüklerde görev aldı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinesinde İlahiyat ve İslami İlimler fakültelerinde okuyan öğrencilere yönelik “Ulusal Staj Programı” hazırlandı.

Bu kapsamda üniversiteli gençler, müftülüklerde görev alarak Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatını yakından tanıma fırsatı buldu.

Ağrı

Ağrı İl Müftülüğünde staja başlayan öğrenciler 20 gün boyunca müftülük hizmetlerini tanıma fırsatı buldu.

İl Müftülüğü, stajın sona ermesi dolayısıyla öğrencilere yönelik piknik programı düzenledi.

Piknikte öğrencilerle bir araya gelen İl Müftü Vekili Kemal Arpacı, “Cumhurbaşkanlığı koordinesinde yürüttüğümüz staj programı vesilesiyle gençlerimizle birlikte zaman geçirdik ve misafir ettik bunun için mutluyuz. Gençler bu program vesilesiyle Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatını ve Müftülükleri yakından tanıma fırsatı buldular. İlimiz müftülüğünde bulunan birimleri, çalışma alanlarını ve yürütülen faaliyetlerini yakından görüp öğrendiler. Edindikleri tecrübelerin gelecek kararlarına ve hayatlarına olumlu katkıda bulunacağına inanıyorum.” dedi.

Üniversiteli-gençler-'Ulusal-Staj-Programı'-ile-müftülüklerde-görev-aldı02

Ankara

Ankara İl Müftülüğü tarafından yürütülen staj programı sona erdi.

Staj eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler için Türkiye Diyanet Vakfı Konferans Salonu’nda “Kapanış Programı” düzenlendi.

Programda konuşan İl Müftüsü Dr. Hasan Çınar, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın anayasal bir kurum olduğunu ifade ederek kanuni olarak İslam dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek gibi kutsal bir görevi olduğunu belirtti.

Müftü Çınar, il ve ilçe müftülüklerince uygulanan bu program ile üniversiteli gençlerin, müftülüklerde görev yaparak Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatını daha da yakından tanıma fırsatı bulduğunu ifade etti.

Programda Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personeli Öğretmen Tolunay Sandıkçıoğlu tarafından eğitim semineri verildi.

Sandıkçıoğlu, kurumlar arası iletişimde dikkat edilmesi gereken hususlara dikkati çekerek Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün hizmet alanlarıyla ilgili bilgiler verdi.

Ankara İl Müftülüğü bünyesinde 334 öğrencinin staj programına katıldığı belirtildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ