Dini Haberlerim

Türkiye Geneli A Grubu Camii Görevlileri Nakil Sınavı

Türkiye Geneli A Grubu Camii Görevlileri Nakil Sınavı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından A Grubu Cami Görevlileri Nakil Sınav ilanı yayınlandı. Bu ay Kayseri , İstanbul ve Manisa illerinde A Grubu münhal kadrolar ilana verildi. Din Görevlileri Dibbys sistemi – İKYS – Sınav- Cami Görevlileri Nakil Sınav Başvurur sisteminde başvuruları yapabilmektedirler. Son başvuru tarihi ise 23.10.2018 tarihi olarak ilan edildi.

DİBBYS SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Adayların başvuru esnasında dikkat etmesi gereken hususlar ; 

– Başvuru süresi 1 hafta ilan süresi 2 haftadır.
– Başvuru yaparken adaya 3 tercih hakkı verilecektir.
– Aday B,C,D cami gruplarını tercih ederken hizmet süresine göre kendisine uygun grupları tercih etmelidir. İl Müftülüğü onaylama işlemi yaparken adayın tercih edemeyeceğine karar verdiği gruplar için adayın varsa o gruptaki tercihi geçersiz sayılacaktır.
– Sözlü sınavdan sonra İlk yerleştirme işlemi yapıldığında kazananlar kazandıkları yerleri görüntüleyebilecek kazanamayanlara ise 3 ek tercih hakkı verilecektir.
– İlk Tercih Sonucu Görüntüleme Başlama/Bitiş Tarihleri ilk tercih yerleştirmesi yapılan tarih ile ek tercih yerleştirmesi yapılan tarih arasındadır.
– Ek Tercih Başlama/Bitiş Tarihleri ilk tercih yerleştirmesi yapılan tarih ile bu tarihe 48 saat eklenerek oluşturulan tarih arasındadır.
– Ek Tercih Sonucu Görüntüleme Başlama/Bitiş Tarihleri ek tercih yerleştirmesi yapılan tarih ile bu tarihe 48 saat eklenerek oluşturulan tarih arasındadır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ