Dini Haberlerim

Türkiye Diyanet Vakfı’ndan Afrin’deki sivillere yardım

Türkiye Diyanet Vakfı’ndan Afrin’deki sivillere yardım

Türkiye Diyanet Vakfı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı ile birlikte Afrin civarında teröristlerden temizlenen köylerde yaşayan sivillere yardım ulaştırdı.

Geçtiğimiz haftalarda özgürlüğüne kavuşan Kastel Cindo köyü sakinlerine yardım götüren TDV ekipleri, Deyr Savan köyüne giderek terör örgütü YPG/PKK’nın tüm tehditlerine rağmen evlerini terk etmeyen sivillere insani yardımda bulundu.

Zeytindalı Harekatında Kurtarılan Bölgelere Yardımlar Gidiyor

TDV Suriye Koordinatörü Mahmut Temelli, Zeytin Dalı Harekâtı ile temizlenen bölgelerde bulunan sivillere milletimizin yardım elini ulaştırmaya devam edeceklerini belirterek, “Mehmetçiğin teröristlerden arındırdığı bölgelerde bulunan sivillere ulaşmaya çalışıyoruz. Temel gıda ve hijyen paketleri dağıtıyor, ihtiyaç tespitinde bulunuyoruz. Köydeki insanlarla görüşüp isteklerine göre, battaniye, sıcak yemek ve doktor gibi ihtiyaçlarını karşılayabileceğimizi belirtiyoruz. Zeytin Dalı Harekâtı ile birlikte terörden kurtarılan her noktada Türkiye’den gönderilen yardımları ulaştırmayı devam edeceğiz” diye konuştu.

Temelli, “Alanda bütün ihtiyaçları giderecek şekilde çalışmalar sürdürüyoruz. Köy sakinleri YPG/PKK‘lı teröristler tarafından korkutulmuşlar. Fakat bizim gelişimizin, Türk askerinin gelişinin farklı olduğunu bizzat kendilerinin gördüklerini ve yaşadıklarını söylüyorlar. Şu an köylerini terk etmedikleri için mutlular, keşke fırsat olsa da diğer bölge sakinleri de bunu görse, felaha ulaşıp tüm yaşanan bu sıkıntılar giderilse diye dua ediyorlar” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ