Dini Haberlerim

Türkiye Diyanet Vakfı Lojman Hususunda Din Görevlilerini Mağdur Etmemeli

Türkiye Diyanet Vakfı Lojman Hususunda Din Görevlilerini Mağdur Etmemeli
​Diyanet çalışanları Türkiye Diyanet Vakfı tarafından gönderilen ihtar mektuplarıyla şok yaşadı. İstanbul merkezli ihtarlarda Diyanet çalışanları piyasa rayiş bedelleri doğrultusunda lojmanlarda oturması, aksi durumda bulundukları lojmanları boşaltmaları istendi.
Özellikle kış ortasında alınmak istenen bu karar tepkiyle karşılandı.

Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Osman Aydın; Diyanet çalışanları devlete ait olan lojmanlardan yararlanma hakkına sahiptir. Polis lojmanları, askeriye lojmanları bu kapsamın dışına ne şartlarda alınıyorsa, aynı şartın Diyanet çalışanları İçin de alınması gerektiğini dile getirdi.

Konuyla ilgili acil bir görüşme talep eden Diyanet-Sen Genel Merkezi, Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mustafa Tutkun ile bir araya geldi.

Diyanet Vakfı lojmanlarında oturan Diyanet çalışanlarının karşılaşmış oldukları sıkıntılardan rahatsız olduklarını dile getiren Osman Aydın, Kış gününde kapıya konulmak istenen kiracılar gibi uygulanan tavır ve yönetmelik, din görevlilerini incitmektedir, Türkiye’nin bir çok yerinde lojman sıkıntısı çekilirken, lojmanı olan yerlerde katı kuralların konulmak istenmesi kolaylık değil, zorluktur ifadelerini kullandı.

Diyanet Sen Genel Merkezi olarak Diyanet çalışanlarının daha iyi şartlar altında görev yapması gerektiğini düşünerek, uygulanmak istenen bu uygulamanın tutar bir yanının olmadığını, konunun takipçisi olacaklarını dile getirdiler

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mustafa Tutkun Diyanet-Senin talebini bugün toplanacak mütevelli heyeti toplantısına gündem maddesi olarak getireceğini ve değerlendireceklerini ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ