Dini Haberlerim

TDV Genel Müdürü Mustafa Tutkun Veda Etti

TDV Genel Müdürü Mustafa Tutkun Veda Etti

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mustafa Tutkun görevinden ayrıldı. Görevinden ayrılışını bir veda yazısı ile gerçekleştiren Tutkun, bütün çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

İşte o yazı; 

“Değerli Dostlar!

14 Haziran 2011 tarihinde Dış İlişkiler Müdürü olarak göreve başladığım Türkiye Diyanet Vakfı’ndan 31.01.2018 tarihi itibariyle ayrılıyorum; 6 yıl 7 ay 17 gün. Bugüne kadar en uzun süre çalıştığım kurum olma özelliği ile beraber, yaptığımız güzel ve hayırlı işler bakımından da hayatımda önemli bir yeri olacak bu kurumun.

Her insanın hayatında farklı heyecanlar farklı beklentiler vardır yarına dönük. Bense hep daha çok insana ulaşabilmeyi, daha çok insanı kurtarabilmeyi ve dünyayı daha yaşanır bir yer kılabilmeyi, bu sayede Yaradanın rızasını kazanabilmeyi umdum. Bunun ise ancak işini iyi öğrenip iyi yapmakla ve buna inanan bir ekiple birlikte mümkün olduğunu tecrübe ettim.

Kısaca burada da bunu yapmaya gayret ettik hep birlikte; başaramadıklarımız da oldu başardıklarımız da; güç yetirebildiğimiz işler de oldu gücümüzü aşanlar da. Ama her halükarda tembellik etmedik, var gücümüzle çalıştık. 140 ülkede milyonlarca insanın gönlüne dokunduk.

Dünya hayatı bir imtihan olduğuna göre nerede hangi pozisyonda olursak olalım hep imtihan halindeyiz. Soruları seçme şansınız yok bu imtihanda. Önünüze her ne çıkarsa onu en iyi şekilde geçmek durumundayız. Aksi halde ahirette hüsrana uğrayanlardan oluruz. Bunun için de önce niyetlerimizin halis olması gerekiyor. Niyetler halis ve samimi olunca açılmayacak kapı geçilmeyecek imtihan yoktur Allah’ın lütfu ile…

“Gerçek müminler ancak o müminlerdir ki, Allah anıldığı zaman yürekleri ürperir, âyetleri okunduğu zaman imanlarını arttırır. Ve bunlar yalnızca Rablerine tevekkül ederler.”( ENFAL-2)

(Ey Muhammed!) Sana da o Kitab’ı (Kur’an’ı) hak, önündeki kitapları doğrulayıcı, onları gözetici olarak indirdik. Artık, Allah’ın indirdiği ile aralarında hükmet ve sana gelen haktan ayrılıp da onların arzularına uyma. Sizden her biriniz için bir şeriat ve bir yol koyduk. Eğer Allah dileseydi, elbette sizi tek bir ümmet yapardı. Fakat verdiği şeylerde sizi imtihan etmek için ümmetlere ayırdı. Öyle ise iyiliklerde yarışın. Hepinizin dönüşü Allah’adır. O zaman anlaşmazlığa düşmüş olduğunuz şeyleri size bildirecektir.”(Maide-48)

Bu iyilik yarışında bugüne kadar samimi ve halisane bir şekilde çalışan siz dostlarıma şükranlarımı sunuyor haklarınızı helal etmenizi istirham ediyorum.

Rabbim milletimizin ve İslam Ümmeti’nin emaneti olan bu kurumları daha iyi yerlere getirmeyi nasibetsin.

Bundan sonra da bir dostunuz olarak kapımın her zaman açık olduğunu bildirir en derin saygı ve muhabbetlerimi sunarım.

Allah’a emanet olunuz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ