Dini Haberlerim

Suudi Arabistan’a Füzeli Saldırı!

Suudi Arabistan’a Füzeli Saldırı!

Reuters haber ajansı Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da patlama olduğunu duyurdu. Görgü tanıkları olay yerinden dumanlar yükseldiğini aktardı. İran destekli Husiler, Riyad’a yönelik balistik füze fırlattıklarını duyururken, Suudi Arabistan füzenin havada imha edildiğini aktardı. Yemen merkezli Şii örgüt Husiler açıklamada, füzenin Suudi Arabistan Kralı Salman’ın ikametgahı el Yemame Sarayı’na atıldığını duyurdu. Husiler, Suudi Arabistan’daki sarayların ve petrol tesislerinin füzelerinin menzilinde olduğunu da duyurdu.


Yemen merkezli Şii örgüt Husiler, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a doğru balistik füze attıklarını duyurdu. Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyon ise Yemen’den atılan bir füzeyi havada imha ettiklerini duyurdu.

Suudi öncülüğündeki koalisyonun açıklamasını aktaran El Arabiya, füzenin hava savunma sistemleri tarafından vurulduğunu belirtti.

Bloomberg’in Suudi Arabistan muhabiri Vivian Nereim Twitter hesabından “Riyad’ın merkezinde çok gürültülü bir patlama duyuldu. Bu, binamızı sallayacak kadar büyüktü. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yok” ifadelerini kullandı.

Husilerin televizyonu füzenin Riyad’da Suudi liderlerin bulunduğu bir toplantıyı hedeflediğini duyurdu.

SUUDİ ARABİSTAN’IN YANITI GECİKMEDİ

Füze saldırısının ardından Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, Sana’nın güneyindeki Husilere hava operasyonu düzenledi.

“SUUDİ ARABİSTAN’DAKİ SARAYLAR FÜZELERİMİZİN MENZİLİNDE”

El Mesire televizyonunun aktardığına göre, saldırının ardından açıklama yapan Husiler füze saldırılarının ‘Suudi Arabistan’la olan çatışmalarda yeni bir dönemin sinyalini verdiğini’ söyledi.

Husiler ayrıca Suudi Arabistan’daki sarayların ve petrol tesislerinin füzelerinin menzilinde olduğunu da duyurdu.

Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ