Dini Haberlerim

Sultanbeyli’nde “Cami-Gençlik Buluşması” Programı

Sultanbeyli’nde “Cami-Gençlik Buluşması” Programı

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca başlatılan “Cami-Gençlik Buluşması” kapsamında Sultanbeyli Merkez Camii’nde gençlerle sabah namazında buluştu. 

Sultanbeyli Merkez Camii’ndeki programa İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Müftü Yardımcısı Veysel Işıldar, Sultanbeyli Müftüsü Bürhan Keleş, Sancaktepe Müftüsü Muammer Turan ve çok sayıda cemaat katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte, son 44 yılın en kurak döneminin yaşanması nedeniyle yağmur duası yapıldı.

Burada bir konuşma yapan Yılmaz, gençlerin camileri doldurmasının çok anlamlı olduğunu belirterek, “Gençlerimizle camilerde buluşmayı ve onlarla aynı secdede Rabbimize ulaşmayı istiyoruz. Çünkü gençliğin aidiyet duygusunu en iyi tanıdığı yer ailedir ama ondan sonra mabettir. Bizim Müslümanlık aidiyetimiz, ümmet aidiyetimiz, millet aidiyetimiz ailelerimizde ve mabetlerimizde bu buluşmalarımızla dokunmakta, pekişmekte ve bizden sonraki nesillere intikal etmektedir.” diye konuştu.

Afrin’de TSK tarafından yürütülen Zeytin Dalı operasyonuna da değinen Yılmaz şunları söyledi:

“Türkiye’nin bütün camilerinde ordumuza, askerimize dualar edildi. Bu duaların büyük bir sinerji oluşturduğunu Rabbimizin katına ulaştığına inanıyorum. İnşallah ordumuzu ve askerlerimizi muzaffer edecektir. Yapılan operasyon, ülkemizin terör tuzaklarından kurtulması ve kurulan tuzakların ortadan kaldırılması üzerine yapılan bir harekettir. Bu önemli vatan hizmetinde, bu zor şartlarda askerlerimiz hizmet veriyorlar. Dolayısıyla bize düşen de, onlara fiziki olarak olmasa bile dua ile kalpten ve gönülden destek olmak, yanlarında ve arkalarında olduğumuzu onlara hissettirmek ve böylece ülke genelinde bir yürek bütünlüğü oluşturmaktır. İnsanlarımızın aynı duygularla biraraya gelmiş olması inşallah daha yüksek seviyelerde bir sinerji olacak ve askerimizin üzerine sağanak sağanak muzafferiyet olarak inecektir.”

Namaz sonrası cemaate çorba ikram edildi. İstanbul Müftüsü Yılmaz, program sonrası Sultanbeyli Merkez Kur’an Kursu ile Soğuksu Kur’an Kursu’nu ziyaret etti. Yılmaz, daha sonra ise Sultanbeyli Müftülüğü yeni hizmet binası ile yanında devam eden cami inşaatında incelemelerde bulundu. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ