Ales sonuçlar açıklandı! Sonuç ekranı

Ales sonuçlar açıklandı! Sonuç ekranı

ALES 2 sonuçları açıklandı! Sonuç ekranı

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/2) sonuçları biraz önce ÖSYM sonuç sayfasında açıklandı. ALES/2 olarak geçen sınav sonuçları beklenen tarihten önce açıklandı.
 
25 Ekim’de açıklanması beklenen sınav sonuçlarını 1 hafta önce açıklayan ÖSYM, duyuruyu da resmi internet sitesinden az önce yaptı. Sonuçları görmek için ÖSYM’nin sonuç sorgu sayfası olan “https://sonuc.osym.gov.tr/” adresine girebilirsiniz.
 
30 Eylül’de yapılan ALES/2 sınavının sonuçları için adayların bekleyişi sona erdi. Sonuçları 1 hafta önce açıklayan ÖSYM, sınava giren adayları heyecanlandırdı. ALES adayları sınavdan kaç puan aldığını öğrenmek için ÖSYM sonuç sorgu sayfasına giriş yapmaya çalışıyor.
 
ALES/2 SONUÇLARI ERKEN AÇIKLANDI
ÖSYM böyle duyurdu:
 
30 Eylül 2018 tarihinde yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2018-ALES/2) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar,sınav sonuçlarına 19 Ekim 2018 tarihinde saat 15.45’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilir.
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ