Dini Haberlerim

SON DAKİKA ! Fahri Öğreticilere Müjde !

SON DAKİKA ! Fahri Öğreticilere Müjde !

Fahri Öğreticilere Müjde !

Geçici Kur’an Kursu Öğreticilerinin aldıkları Aylık Maaş iki katına ve sigortaları ise ful yatırılacak.

Diyanet işleri Başkanlığı bünyesinde Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi olarak görev yapan Fahrilerin yıllardır cüz-i miktarda aldıkları Maaş ve sigortalarının yarım yatmaları yüzünden mağduriyet yaşadıkları ve bunun iyileştirilmesi için çalışmanın yapıldığı biliniyor ancak içeriğinin ne olduğu bilinmiyordu.

Maaşlar iki Kat artacak Sigorta Full yatırılacak

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ ın geçtiğimiz Regaip Kandili Münasebeti ile yaptığı ziyarette gelen bir soru üzerine Fahri Öğreticilerimiz hakkında çalışmada sona gelindiğini çalışmanın imza da olduğunu takriben seçimden önce veya önümüzdeki ay maaşlarının iki katına çıkacağını sigortalarının da aylık full olarak yatırılacağını söyledi.
Yıllardır Kadro bekleyen kadro olmasa dahi Özlük Haklarının iyileştirilmesini isteyen Fahri Öğreticiler, en üst yetkili olan Diyanet İşleri Başkanın dan yapılan bu açıklamayı sevindirici bir gelişme bulup umutla iyileşmenin yapılacağı günü bekliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Doğrular dedi ki:

  Kadro beklentisi olmasa bosa beklemez cogu kursu yakinlarimizda bu samimiyetsizligi goruyoruz.Tatil diye mukabele bile okunmuyor. Vay babam vay

  1. Fahri kkö dedi ki:

   Genelleme yapmayın biz tatillerde de devam ediyoruz istek doğrultusunda yetişmeye çalışıyoruz

  2. Ahsen dedi ki:

   Bunu ne zaman yapmayı dusunuyormus ,biz görev aldığımızda bu yıl hiç öyle bir iyileştirme görmedik hali hazırda ne zaman olacak bilgide verseydi

BİR YORUM YAZ