Sivaslı hafızlar belgelerine kavuştu – Diyanet Haber

Sivaslı hafızlar belgelerine kavuştu – Diyanet Haber

Sivas’ta Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan Hafızlık Tespit Sınavı’ndan başarılı olan ve hafızlık belgesi almaya hak kazanan 5’i erkek 13’ü kız toplam 18 hafız, İl Müftülüğü Toplantı Salonu’ndaki törenle belgelerine kavuştu.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açışında konuşan İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, “Kur’an-ı Kerim’i hıfz etmek, onu öğrenmek, öğretmek, anlamak ve yaşamak, Kur’an’a karşı yapılabilecek en güzel vazifelerdendir. Hafız olmak kolay değil ama muhafaza etmek daha da zor. Siz değerli anne ve babalar, evlatlarınıza hafızlık yolunda verdiğiniz destekleriniz, emekleriniz bir yana, onlara Kur’an-ı öğretmek suretiyle  en büyük hazineyi bahşetmiş oluyorsunuz. Onlar yüklendikleri bu paha biçilmez emanet sayesinde Allah ve Resulünün sevdiği kimseler haline geliyorlar.” dedi.

Öğrenci velileri ve Kur’an kursu öğreticilerine teşekkür eden Müftü Altunkaya, “Diyanet İşleri Başkanlığımızca gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı’nda başarı sağlayarak belge almaya hak kazanan öğrencilerimizi de ayrıca tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Program sonunda İl Müftüsü Altunkaya, hafızlığını tamamlayan öğrencilere “Hafızlık Belgesi” takdiminde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ