Dini Haberlerim

Şişli’de Cami- Gençlik Buluşması

Şişli’de Cami- Gençlik Buluşması

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz Diyanet İşleri Başkanlığı’nca başlatılan Cami-Gençlik Buluşması etkinlikleri kapsamında, Şişli Tevfik Ağazade Camii’nde gençlerle sabah namazında buluştu.       

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, İstanbul Müftü Yardımcısı Veysel Işıldar ve Şişli Müftüsü Mustafa Bilgiç, Şişli Tevfik Ağazade Camii’nde gençlerle sabah namazında buluştu. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve tesbihatın yapıldığı buluşmada, dualar edildi.

Namaz sonrası cemaate hitap eden İstanbul Müftüsü Yılmaz, gençlerin camileri doldurmasının çok anlamlı olduğunu belirterek, “İnsanoğlu fanidir ama ebediyet duygusunu çocuklarında ve kendisinden sonra gelen nesillerde görür. Bu dünyanın baki olmadığını bildiği için adını yaşatacak işler yapmak ister, bu yüzden çocuklarını önemser. Biz de çocuklarımızı ve gençlerimizi önemsiyoruz. Çünkü milletimizin devamını onlarda görüyoruz. Gençliği olmayan bir milletin geleceği olamaz. Bugün Batı’da en büyük problem nüfusun azalması ve yaşlılıktır. Yaş ortalaması 40-50’nin üzerine çıktı. Neslin ve ailenin devamı bir milletin devamı demektir. ‘Makasıdı Şeria’ dediğimiz neslin, aklın, nefsin, canın ve malın en güzel korunduğu yer aile kurumudur. Gençlerimizin evlenmesi ve aile sahibi olması bu manada son derece önemlidir. Yoksa nüfusun azalması belası ülkemizi kasıp kavurur. Avrupa ülkelerinde nüfussuzlaşma belası var. Almanya’nın 1990 yılı nüfusu 90 milyondu, şimdi 86 milyon. Sovyetler Birliği dağıldığında Rusya’nın nüfusu 255 milyondu, şimdi 235 milyon. Bulgaristan’ın nüfusu 8,5 milyondu, şimdi 6,5 milyon. Nüfusu artan ülkeler sadece İslam ülkeleridir. O yüzden aileye, evliliğe, nesillerin korunmasına verdiğimiz ehemmiyeti sürdürmek durumundayız. Allah Teala inşallah bu bilinçle ailelerimize, çocuklarımıza sahip çıkmayı nasip eylesin” dedi.

Etkinlik sonunda cemaate çorba ikramında bulunuldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ