Dini Haberlerim

Şehit ikramiyesine haciz talep eden avukat hakkında suç duyurusu

Şehit ikramiyesine haciz talep eden avukat hakkında suç duyurusu

Adalet Bakanlığı, şehit düşen Astsubay Musa Özalkan’ın şehit olmasından sonra emekli ikramiyesi ve aracına haciz talep eden avukat hakkında suç duyurusunda bulundu.

Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan ”Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında Afrin’de şehit düşmüştü. Şehit Özalkan’ın vasiyeti üzerine Telafer’de anaokulu, kreş veya kültür merkezinin inşaatına başlanmıştı.

 

Zeytin Dalı Haerekatı şehidi Musa Özalkan’ın 2009 yılında karıştığı bir trafik kazasından dolayı şehit olduktan bir gün sonra emekli ikramiyesi ve aracına haciz talep edildi. Haciz konulmasını talep eden avukat hakkında Adalet Bakanlığınca suç duyurusunda bulunuldu.

Afrin şehidi Özalkan’ın cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli de katılmıştı.

Avukat Emine Gün’den açıklama

Davacı tarafın avukatı Emine Gün, gazetecilere açıklama yaparak, söz konusu haciz işleminin 2009’da başlatıldığını anlattı.

Trafik kazasında iki müvekkilinin yararlanmasından kaynaklı maddi manevi tazminat davası açıldığını ve dava sonucunda icra takibi başlatıldığını belirten Gün, şunları kaydetti:

“Şehit olmadan önce maaşına ve aracına haciz konulmuştu. Kendisi dosya borcunu ödeyeceği yönünde bizimle diyalog içerisindeydi fakat bu talihsizlik gerçekleştikten sonrasında ben dosyadan herhangi bir para tahsilatı yapmadım. Haciz işlemlerinin taleplerinin yenilenmesi müvekkilimizle alakalıdır. Aile daha sonra müvekkillerimle görüştü, anlaşarak dosyayı kapattılar. Ben dosyada herhangi bir hesaplattırma da yapmadım. Bu, ailenin talebi üzerine borç ödemek üzerine bir talepti. Arkasından ailesi Yerköy’e gelip icra müdürlüğünden dosyayı çıkarttırıp avukatlar kanalıya dosyayı kapattılar, müvekkillerim imza atıp parasını aldı.”

Musa Özalkan şehit olduktan sonra kendisinin icra takibi başlattığı şeklinde konunun anlaşılmasından üzüntü duyduğunu ifade eden Gün, müvekkilleri Serkan ve Züleyha Saçan’ın, şehidin vefatından sonra alacaklarını nasıl tahsil edecekleri yönünde başvurusu üzerine icra işleminin yenilendiğini kaydetti.

Gün, dosya kapsamında daha önce aldığı 18 bin liralık vekalet ücretini de şehit ailesinin istediği bir yere bağışlamak istediğini bildirdi.

Toplantı sonrasında Gün’ün bu ücreti Mehmetçik Vakfına bağışladığı öğrenildi.

Kaynak: TRT Haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ