Dini Haberlerim

Sancaktepe’de Sabah Namazında Eller Afrin Operasyonu İçin Semaya Yöneldi

Sancaktepe’de Sabah Namazında Eller Afrin Operasyonu İçin Semaya Yöneldi

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz Diyanet İşleri Başkanlığı’nca başlatılan Cami-Gençlik Buluşması etkinlikleri kapsamında, Sancaktepe Fatma Fitnat Hanım Camii’nde gençlerle sabah namazında buluştu. Yılmaz, Afrin operasyonu için dua ederken “Ya Rabbi, Afrin’de harekâta katılan güvenlik kuvvetlerimizi görünmeyen ordularınla destekleyerek muzaffer eyle” dedi. 

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, İstanbul Müftü Yardımcısı Veysel Işıldar,  Sancaktepe Müftüsü Muammer Turan, Sultanbeyli Müftüsü Burhan Keleş ve Çekmeköy Müftüsü Muhammet Suiçmez, Sancaktepe Fatma Fitnat Hanım Camii’nde gençlerle sabah namazında buluştu.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve tesbihatın yapıldığı buluşmada yağmur duası edildi. Namaz sonrası cemaate hitap eden İstanbul Müftüsü Yılmaz, gençlerin camileri doldurmasının çok anlamlı olduğunu belirterek, “Genç demek, Farsça ‘hazine’ demek. Ömrümüzün en değerli zamanı, en kıymetli anı hiç şüphesiz gençlik zamanıdır. Camideki bu buluşmamızın temel amacı da gençlerimizle yaşlılarımızın duygudaşlığıdır. Cami, cem eden demektir. Cami bedenlerimizi, gönüllerimiz, kalplerimizi cem ediyor. Bizi millet, ümmet, ülke yapıyor ve insanlık alemine numune-i intizar bir millet haline getiriyor. Dolayısıyla gençlerimizin mabette, yaşlılarımızla, kemal ehli insanlarımızla buluşması çok anlamlı ve önemlidir. Bu buluşmalarda emeği geçen tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun.” dedi.  

TSK tarafından Afrin’de devam eden Zeytin Dalı operasyonu için dua eden Yılmaz, “Kitab-ı Kerimi’nde görünmeyen ordularınla muzafferiyete vesile olduğunu müjdeliyorsun. İnşallah Afrin’de harekâta katılan gençlerimizi, askerlerimizi ve güvenlik kuvvetlerimizi görünmeyen ordularınla destekleyerek muzaffer eyle ya Rabbi. Ya Rabbi, düşmanlarımızı kahr-u perişan eyle; vekalet savaşlarıyla ülkemize ve milletimize musallat olan hainlere fırsat verme; şehitlerimizi Hz. Muhammed (SAV)’e cennette komşu eyle; geride bıraktıkları kederli aile efratlarına, yakınlarına, askerlerimize, milletimize sabr-ı cemil ihsan eyle; kayıplarımızı azalt ve daha az kayıpla ordumuzu Afrin harekatında mansur ve muzaffer eyle” dedi.

Etkinlik sonunda cemaate çorba ikramında bulunuldu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ