Dini Haberlerim

Samsung laptoplar için 90Hz’lik OLED ekranları duyurdu

Samsung, 2021 yılında dizüstü bilgisayarları değiştirecek bir paneli duyurdu. Dünyanın birinci 90 Hz yenileme suratına sahip OLED ekranı 14 inç …

Samsung laptoplar için 90Hz’lik OLED ekranları duyurdu

Samsung, 2021 yılında dizüstü bilgisayarları değiştirecek bir paneli duyurdu. Dünyanın birinci 90 Hz yenileme suratına sahip OLED ekranı 14 inç boyutlu bilgisayarlarda kullanılabilecek. Samsung CEO’su Choi Joo-sun bir açıklama yaparak, üretimin Mart ayında büyük sayılarda üretileceğini duyurdu. 

Dünyanın en büyük panel üreticilerinden olan Samsung Display’in yeni ekranı bu yıl tanıtılacak bilgisayarların büyük bir kısmında kullanılacak. 14 inç ve 90 Hz yenilemeye sahip OLED ekranların başka teknik özellikleri şimdi net değil. Samsung, süratli hareket eden içeriği görüntülerken bir 120Hz LCD ile “pratik olarak” tıpkı ölçüde bulanıklık olduğunu sav ederek OLED panellerinin daha süratli karşılık müddeti olduğunu söylüyor.

OLED ekranlar dizüstü bilgisayarlarda duyulmamış bir şey değil, fakat hiç de sıradan değiller. Epeyce az sayıda oyun dizüstü bilgisayarı bunları bir seçenek olarak sunsa da, buradaki ticaret, yüksek yenileme suratlarından vazgeçmeniz gerekiyor. 

 

KAYNAK: HABER7
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ