Dini Haberlerim

Sakarya İl Müftüsü Aşık, görevine başladı

Sakarya İl Müftüsü Aşık, görevine başladı

Denizli  İl Müftüsü iken 30 Mart 2023 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan İl Müftüleri kararnamesi ile Sakarya İl Müftüsü olarak atanan Mehmet Aşık, görevine başladı.

Sakarya İl Müftüsü Mehmet Aşık, kimdir?

1961 yılında Ordu İli Perşembe İlçesinde doğdu. İlkokulu Kutluca Köyü’nde bitirdi. Fatsa Yalıköy Ortaokulu’ndan mezun olduktan sonra Ordu İmam Hatip Lisesi’nde orta öğrenimine başladı. Sakarya İmam Hatip Lisesi’nden 1979 yılında mezun oldu. Kısa bir süre (3 ay) Rize İli Ekmekçiler Mahallesi Camii’nde İmam Hatip’lik yaptı. Aynı yıl İzmir Yüksek İslam Enstitüsüne girdi. 1983 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

Sakarya Müftüsü Başiş, emekli oldu

Sakarya Müftüsü Başiş, emekli oldu

Kasım 1983 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan Müftülük-Vaizlik sınavını kazanarak, 1984 yılı Nisan ayında Ordu İl Müftü Yardımcısı olarak göreve başladı. Askerliğini Yedek Subay olarak yaptı. 1987 yılında Malatya İli Darende İlçe Müftülüğü görevine başladı. 1988 yılı ocak ayında Almanya Münih Başkonsolosluğu Bölgesinde “Din Görevlisi” olarak göreve başladı. 1994 yılında yurtdışı görevi dönüşünde Edirne İli Süloğlu İlçe Müftüsü olarak göreve başladı. 1998 yılında İstanbul İli Çatalca Müftüsü olarak atandı. 2004 yılında İstanbul İli Zeytinburnu İlçe Müftülüğüne atandı. 2006 yılında İstanbul İl Müftü Yardımcılığına atandı. 2011-2015 tarihleri arasında Çorum İl Müftüsü olarak görev yaptı.

29 Mayıs 2015 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan Kararname ile Denizli İl Müftülüğü’ne atandı.

Mart 2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Sakarya İl Müftülüğü görevine getirilen Mehmet Aşık, evli ve 3 çocuk babasıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ