Dini Haberlerim

Sağlıklı bir yaşam için…

Sağlıklı bir yaşam için…

Sağlıklı bir yaşam istiyorsanız bu besinleri tüketmeniz için nedenler var..

Sarımsak:
Bağışıklığı güçlendirir, yüksek tansiyona gelir ve düşmesini sağlar, kanser risklerini azaltıcı özelliğe sahiptir, ayrıca lezzetli bir besindir de. Dünyada hemen hemen her kültürde sağlıkyararlarından faydalanılır. Araştırmalara göre soğan, kolorektal kanseri başta olmak üzere çeşitli kanserlerin tedavisinde kullanılır ve riskini azaltır. Kan basıncını azaltır yüksek tansiyonu düşürür. %70 aktif bitki kimyasalları içerir. Arter tıkanıklıklarını yavaşlatarak kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir ve kalp hızını dengeler. Kolesterolü düşürür, homosistein düzeylerini düşürür ve plak birikimini engeller.

Kediotu
Sakinlik verici özelliği ile uykusuzluğa iyi geliyor.Uyku sorunları için en popüler alternatif tıp çözümüdür. Huzursuzluk, bunalım, anksiyete ve uykusuzluk için tedavi edici özelliklere sahiptir. Uyku ilaçlarına gerek duymadan uyku kalitenizi artırabilirsiniz. Kökündeki bazı bileşiklerin uyku ilaçlarındaki maddelerle aynı olduğu görülmüştür. Menstrüel adet kramplarına, spazm ve ağrılara iyi gelir, kas gevşeticidir.

Kırmızı Soğan:
İçeriğinde doktorların tavsiye ettiği flavonoid barındırır. Sağlıklı ve zinde kalmak için tavsiye edilir. Kırmızı soğan ve flavonoid bakımından zengin diğer besinler, elma, soğan, siyah çay, sarımsak, biber, çilek, üzüm ve domatestir. Mevsimsel alerji belirtilerini ve riskini önler, histamin salınımını durdurur, vücudun hapşırma gibi alerjik reaksiyonlara neden olan kimyasalları engeller. Kan basıncına iyi gelir, kanser riskini düşürür, Alzheimer hastalığı için güçlü bir antioksidandır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ