Dini Haberlerim

Ordu Valisi, İl Müftülüğünü Ziyaret Etti

Ordu Valisi, İl Müftülüğünü Ziyaret Etti

Vali Seddar Yavuz, kurumları yakından tanımak, çalışmaları, faaliyetleri, projeleri hakkında bilgi almak amacıyla gerçekleştirdiği kurum ziyaretleri kapsamında  Ordu il müftülüğünü ziyaret etti.

Vali Seddar Yavuz, kurum ziyaretleri kapsamında, bugün Altınordu ilçesi Akyazı mahallesinde bulunan İl Müftülüğüne bir ziyaret gerçekleştirdi.

İl Müftülüğüne gelişinde, İl Müftüsü Mürsel Öztürk ve İl Müftü Yardımcıları Cemal Uzun ve Seyfullah Çakır tarafından karşılanan Vali Seddar Yavuz, İl Müftüsü Mürsel Öztürk ile makamında bir süre sohbette bulundu. İl Müftülüğü Şeref Defteri’ne ziyaret anısına duygu ve düşüncelerini yazan Vali Seddar Yavuz, daha sonra Müftülük toplantı salonunda, Müftülük yöneticileri ve çalışanları ile bir araya geldi.

Müftülük yöneticileri ve çalışanlarına bazı tavsiye ve nasihatlerde bulunan Vali Seddar Yavuz, vahiy esas alan, aklı kullanan ve medeniyet tasavvuru olan bir gençlik yetiştirilmesi gerektiğinin önemine değinerek, Kur’an kurslarında eğitim gören çocukların ezilmemesini, kişiliklerinin yok edilmemesini, çocuklara sevgi ve şefkatle yaklaşılmasını istedi.

Din eğitimi gören çocukların sosyal yönlerinin geliştirilmesi gerektiğine vurgu yapan Vali Yavuz, “Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak önder insan, lider insan yetiştirmeliyiz. Bunun için de yapacağımız eğitimlerde, sevgiyi hâkim kılmalıyız. Çocuklarımızı sadece almaya değil, vermeye, paylaşmaya da alıştırılmalıyız. Çocuklarımız, toplum içerisinde sosyal ilişkiler içinde olmalı. İçine kapanık, kendini ifade edemeyen insanlar yetiştirmemeliyiz” dedi.

Topluma doğru din eğitimi verilmesinin önemini dile getiren Vali Yavuz, “Toplumun dinimizi doğru öğrenmesinin önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. Din bezirganlarının istismarından ancak iyi bir din eğitimi ile kendimizi koruyabiliriz. Siz hocalarımızın sorumluluğu daha da artmıştır” diye konuştu.

Vali Seddar Yavuz, İl Müftülüğü ziyaretinin son bölümünde, İl Müftüsü Mürsel Öztürk’ten kurum çalışmaları ve faaliyetleri hakkında brifing aldı.

Kaynak : Dini Haberlerim

 

Haberlerimizi Facebook Grubumuzdan Takip Edebilirsiniz : Tıklayınız

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ