Dini Haberlerim

Nefesler Tutuldu ! Mülakat Sonuçları Bugün Açıklanacak Mı !

Nefesler Tutuldu ! Mülakat Sonuçları Bugün Açıklanacak Mı !

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 yılının şubat ayında 9500 kişilik  Sözleşmeli Kur’an Kursu , İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım alım duyurusu yayınlamıştı.  Diyanet  İşleri Başkanlığı yaptığı duyuruda ;

# 4-B Sözleşmeli Kur’an Kursu Öğreticisi kontenjanında : 3000

# 4-B Sözleşmeli  İmam-Hatip kontenjanın : 6000

# 4-B Sözleşmeli Müezzin-Kayyım kontenjanında : 500

9500 kişilik bir alım ile toplamda 28500 adayı DHBT puanlarına göre mülakata çağırdı .Mülakatlar büyük bir heyecan ile 25.02.2019 tarihinde başlayarak 16.03.2019 günü sona erdi. Mülakatların sona ermesi ile birlikte gözler heyecanla mülakat sonuçlarına çevrildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın geçtiğimiz dönemlerde yapılan mülakatlarına bakacak olursak sonuçlar En geç 29 Mart’ta tarihlerinde açıklanması bekleniyor demiştik.

Mülakat Sonuçları Neden Açıklanmadı ? 

Diyanet İşleri Başkanlığı geçtiğimiz mülakat sonuçlarında genelde ; mülakatlar bittikten sonra hafta mesai bitiminde sonuçları açıklıyordu. Ancak bu mülakat sonrasında sonuçlar açıklanmadı. Bunun nedenleri olarak ;

  • Hac Kesin Kayıt İşlemleri
  • Hac Görevli Mülakatları gösteriliyor.
  • 2019 Yılı Yurtdışı Kısa Süreli Din Görevlisi sınavı 
  • Müfettiş yardımcılığı sınavı ve
  • Nisan ayı nakil yarışma sınavını açması olarak gösteriliyor.
  • Sonuçlar açıklanmış olsa da tercihlerin nisan ayında yapılması tahmin ediliyor diye daha önceler de sitemizden duyurmuştuk.Çünkü diyanet nisan ayının ilk salısında kadrolu personellerden nakil talebinde bulunacaklara mülakat sınavı yapacaktır.Şuan bütün boş camiler nakil münhal kadro listesinde olduğu için tercihler 8-10 nisan da başlayabileceğini siz değerli ziyaretçilerimize aktarmıştık.

Diyanet İşleri Başkanlığı işlemlerin daha hızlı yapılabilmesi için yoğun bir mesai harcamakta. Mülakat sonuçlarını bekleyen adayların ise verdiğimiz nedenlerden dolayı bugün mesai satine kadar açıklanmazsa bir sonraki hafta salı gününü beklemesi gerekecektir..

NOT :  Sitemiz olarak sizlere en doğru bilgileri aktarmak için elimizden geleni yapıyor,tüm haber editör arkadaşlarımızla yoğun bir mesai harcıyoruz.

FLAŞ ! ÜYELERİMİZE ÖZEL YENİ HİZMET ! 

ÜCRETSİZ SİTEMİZE ABONE OLAN ÜYELERİMİZE MÜLAKAT SONUÇLARININ AÇIKLANMASIYLA ANINDA İLETİ GÖNDERECEĞİZ..

( Üye olmak için >>> tıklayınız )

Kaynak : Dini Haberlerim / Analiz Haber

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ