Dini Haberlerim

Müftülük gençlerle buluştu haberleri

Müftülük gençlerle buluştu haberleri

Eskişehir İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından gençlere yönelik “Gençlerle Başbaşa” konulu söyleşi düzenlendi.

Söyleşi programına Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Sedide Akbulut konuşmacı olarak katıldı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türkiye Diyanet Vakfı Kitap Kahve’de düzenlenen söyleşiye İl Müftüsü Bekir Gerek, İl Müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, gençlik koordinatörleri, manevi danışmanlar ve gençler katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan İl Müftüsü Gerek, söyleşiye katılan gençlere teşekkür etti.

Sonrasında gençlere hitap eden Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Akbulut, “Biz gençlik hareketini çok önemsiyoruz. Gençliği olmayan bir yapının geleceği olmadığına inanıyoruz. Bizim gayemiz; teknoloji çağında dijital toplum dediğimiz bu toplumda kaybolmayı önlemek adına insanlara kendi gerçekliklerini göstermek. Onun için önce kendimizi okumalı ve sadece kendi dertlerimizle değil toplumun dertleriyle de dertlenmeyi öğrenmeliyiz. Bu bilinci oluşturmak için de size ideal verecek size bir perspektif sunacak, hedef belirleyecek eserler okumalı ve bugünün gençleri olarak kendimizi geliştirmeli ve insanlara faydalı olmalıyız.” dedi.

Söyleşinin ardından gençlere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ