Dini Haberlerim

Millet Camii’nde “15 Temmuz Şehitleri Anma ve Mevlid Programı” yapıldı

Millet Camii’nde “15 Temmuz Şehitleri Anma ve Mevlid Programı” yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü sene-i devriyesinde ülke genelinde öğlen namazı öncesi “15 Temmuz Şehitleri Anma ve Mevlid Programı” yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü sene-i devriyesinde ülke genelinde gerçekleştirilen programlar kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Beştepe Millet Camii’nde öğlen namazı öncesi “15 Temmuz Şehitleri Anma ve Mevlid Programı” yapıldı.

Türkiye’nin seçkin hafızlarının Kur’an-ı Kerim tilavet ettiği programda, mevlitten bahirler okundu, Diyanet İşleri Başkanlığı Musiki Korosu da ilahiler seslendirdi.

Programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, TBMM eski Başkanı Binali Yıldırım, kabine üyeleri, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ankara Valisi Vasip Şahin,  gaziler, şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehitler için Kur’an-ı Kerim okudu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, şehitler için okunan 100 bini aşkın hatmin duasını yaptı.

Başkan Erbaş, yaptığı duada şu niyazda bulundu:

“Ya Rabbi, 15 Temmuz gecesi ülkemize, izzetimize, milletimize ve geleceğimize kasteden ihanete karşı bedenlerini bu vatan için siper eden, canlarını istiklal ve istikbalimiz için feda eden ve şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi sonsuz rahmetine gark eyle. Cennetinle ve cemalinle müşerref eyle. Bütün şehitlerimizi, Bedr’in, Uhud’un, Çanakkale’nin şehitleriyle birlikte haşreyle Allahım.

Aziz şehitlerimizin anne, baba, eş, evlat ve yakınlarına sabr-ı cemil ihsan eyle Allahım!

Geçmişten bugüne vatanını, bayrağını, dinini, istiklalini en muazzez varlığı bilen, 15 Temmuz gecesi ortaya koyduğu onurlu direnişle bir destan daha yazan aziz milletimizi hiçbir zaman mahzun eyleme, kıyamete kadar payidar eyle Allahım!

Bu ihanet kalkışmasına karşı duran, milletinin yanında yer alan silahlı kuvvetlerimizi ve güvenlik güçlerimizi her türlü kötülükten, fitne ve fesattan muhafaza eyle Allahım!

Bizleri güçlü eyle, izzetimiz, şerefimiz, onurumuz, harim-i ismetimiz çiğnenmesin Allahım!

İnayet eyle, ilelebet mabetlerimizin göğsüne namahrem eli değmesin Allahım!

Yardımını esirgeme, Adını cihana ilan eden ezanlarımız susmasın Allahım! 

Ey hainlerin tuzaklarını bozan ve başlarına çeviren Yüce Rabbimiz!

Suret-i Haktan görünüp dinimizi istismar ederek aramıza fitne ve fesat tohumları ekmeye çalışanlara, devletimize ve milletimize ihanet edenlere fırsat verme Allah’ım!

Milletimizin birlik ve beraberliği, ülkemizin refah ve huzuru, insanlığın barış ve selameti için çalışan devlet büyüklerimize ve güvenlik güçlerimize yardım eyle, onları her türlü tehlike ve tuzaklardan muhafaza eyle Allah’ım!

Ya İlahi! 15 Temmuz gecesi hainlere karşı milletçe yekvücut olduğumuz gibi birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi daim eyle. Şehitlerimizin uğruna canlarını verdikleri davalarına sahip çıkacak imanlı, ihlaslı, vatanını ve milletini seven nesiller yetiştirmeyi bizlere nasip eyle Ya Rabbi!

Rahmetini, bereketini, lütfunu, keremini, inayetini bizlerden esirgeme Allah’ım!

Sana inandık, sana güvendik, sana tevekkül ettik. Bizleri sensiz, sahipsiz, inayetsiz bırakma Allahım!”

Programın ardından camii çıkışında Türkiye Diyanet Vakfı tarafından vatandaşlara lokma ve su ikram edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ