Dini Haberlerim

Litvanyalı Jurgita KERBELYTE Müslüman oldu

Litvanyalı Jurgita KERBELYTE Müslüman oldu

Kayseri İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven’in başkanlığında gerçekleştirilen ihtida merasimi ile Litvanya vatandaşı olan “Jurgita KERBELYTE”, kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.

 

Kayseri İl Müftülüğüne, Müslüman olmak için müracaat eden Jurgita KERBELYTE, kelime-i şehadet getirerek Müslüman olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadı. Müslümanlığa geçtiği için çok mutlu olduğunu belirten Jurgita, ismini “Sevda” olarak değiştirdi.

 

İhtida merasimine, İl Müftüsü Sayın Güven ile birlikte, İl Müftü Yardımcıları Atıf Akşit, Fatma Feyza Güner, basın mensupları ve Jurgita’nın eşi Ömer Yavuz ve akrabaları katıldı.

 

Müslüman olarak Sevda ismini alan Litvanya vatandaşı “Jurgita KERBELYTE , “Eşim ile birlikte Kayseri İl Müftülüğü’ne gelerek İl Müftü Yardımcısı’ndan İslam dini hakkında bilgi aldım.  Ama eşime ne senin için ne de evliliğimiz için Müslüman olmak istemiyorum. İslam dinini tanıyarak ve bilerek Müslüman olmak istiyorum” dedim. Daha sonra Kur’an kursuna giderek Kur’an okumayı öğrendim ve İslam dinini tanıyarak Allah’ın tek olduğunu ve her şeyi Allah’ın yarattığını öğrendim. İslam dinini çok sevdim ve İslam dininde huzur buldum. Bu yüzden Müslümanlığı tercih ettim.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Sevda hanımın ihtida merasimi, İl Müftü Yardımcısı Akşit’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Sevda hanımın eşi Ömer Yavuz, İl Müftüsü Güven’in konuşmalarını İngilizce’ye tercüme etti.

 

İl Müftüsü Güven, yüce dinimiz İslam’ın temel esasları ve iman etmenin kişiye yüklediği sorumluluklar ile ilgili genel bilgiler verdikten sonra, Jurgita KERBELYTE kelime-i şehadet getirdi. Kelime-i şehadetin ardından da İl Müftüsü  Güven tarafından dua yapıldı.

 

Daha sonra Kayseri İl Müftülüğü tarafından Sevda Hanım’a, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından olan İngilizce “Kur’an-ı Kerim Tercümesi” ve “Peygamberimizin Hayatı” ile İslam dinini anlatan çeşitli İngilizce kitaplar hediye edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ