Dini Haberlerim

“Kuran ve Sünnet Çerçevesinde; Sosyal Bütünleşme” Konferansı

“Kuran ve Sünnet Çerçevesinde; Sosyal Bütünleşme” Konferansı

Batman Müftülüğü Kültür Merkezi konferans salonunda “Kuran ve Sünnet Çerçevesinde; Sosyal Bütünleşme”  konulu konferans gerçekleştirildi.

Batman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Başkanı Yrd.Doç.Dr. Şükrü AYDIN’ın konuşmacı olarak katıldığı konferans programı, İl Müftü Yardımcısı Ahmet DURAN’ın açılış konuşması ile başladı.

Açılış konuşmasının ardından program, İslami İlimler Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Başkanı Yrd.Doç.Dr. Şükrü AYDIN’ın “Kuran ve Sünnet Çerçevesinde; Sosyal Bütünleşme” konulu konferansı ile devam etti.

İslam dünyasının bölünmüş bir durumda olduğunu ifade eden AYDIN, “ Birçok Müslüman bölgesinin barut fıçısı gibi her an patlamaya hazır bir durumda. Yanı başımızda Suriye, Yemen, Arakan gibi Müslüman coğrafyalarda maalesef kan ve gözyaşı eksik olmuyor. Birbirlerini tekfir eden, şiddet üreten, dışlayan, ötekileştiren mezhepçi, hizipçi tutumlar bu sorunları artırmaktadır. Oysa İslam, barış ve selamet anlamındadır. Bu acı veren tablonun giderilmesi ise, Müslümanların bir ve birlikte hareket ederek bütünleşmesi ile olur. ” Dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ