Kur’an bülbülleri bölge finalinde – Diyanet Haber

Kur’an bülbülleri bölge finalinde – Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca hafızlık öğrencilerinin motivasyon ve özgüvenlerini arttırmak, bilgi ve beceri düzeylerini sınamalarını sağlamak ve birbirleriyle kaynaşma ve tanışma fırsatları sunmak amacıyla düzenlenen yarışmada bölge finalleri gerçekleştiriliyor.

İllerinde birinci olan hafızlar, bölge finallerinde ter döküyor.

Ağrı

Ağrı İl Müftülüğü ev sahipliğinde düzenlenen Bölge Finali Hacı Halis Ünsal Camii’nde gerçekleştirildi.

Yarışmada konuşan İl Müftüsü Celal Büyük, “Bu yarışmaya katılan hafızlar illerindeki elemede birinci olmuş bölge finalinde de her biri gönlümüzün birincisidir. Kelamullah’ı güzel okuyarak bizlere de güzel anlar yaşattılar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Yarışma gereği birinciyi seçmek elbette ki görevimizdir. Bu vesileyle Van ve Muş’tan katılarak birinci seçilen kız ve erkek öğrencilerimiz bölge birincileri olarak gidecekleri Türkiye finalinde bölgemizi en güzel şekilde temsil edeceklerdir. Jüri heyetine, yarışmacılara ve de siz kıymetli cemaatimize çok teşekkür ederim.” dedi.

Yarışma sonunda kızlar kategorisinde Van ilinden Ümmügülsüm Arvas birinci olurken erkekler de ise Muş’tan Muhammet Yusuf Sayılgan bölge birincisi oldu.

Hakkari Bölge Finali

Hakkari

Hakkari İl Müftülüğünce tertip edilen Bölge Finali’nde yarışmacılar Merkez Ulu Camii’nde bölge birinciliği için ter döktü.

Yarışma öncesi konuşan İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, “Hakkari İl Müftülüğü olarak hafızlık kurslarında eğitim öğretim gören öğrenciler arasında düzenlenen Kur’an-ı Kerimi Yüzünden Güzel Okuma Bölge Finali’ne ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gerek Hakkari ilinden ve gerekse diğer illerden yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize başarılar diler, müsabakanın hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan temenni ederim.” dedi.

Yarışma Komisyon Başkanı ve Diyarbakır Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Fatih Çakmaktaş ise yarışma kurallarını hatırlatarak “Katılımcıların tamamının kazandığı, kaybedeninin olmadığı bir yarışma icra ediyoruz. Yarışmaya katılma cesaretini göstererek kendi ilinde birinci olma başarısı gösteren her yarışmacı bizlerin nazarımızda bölge birinciliğini hak etmiş durumdadır. Ancak bölgemizi Türkiye finalinde temsil edecek erkek ve kız öğrencilerimizi bugün belirlemek zorundayız. Öğrencilerimizin hafızlıklarını tamamlamalarını, hafız kalmalarını ve hafız olarak ahirete irtihal etmelerini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” diye konuştu.

Yarışmada kızlar kategorisinde Diyarbakır’dan Sedef Topdemir birinciliği elde ederken erkekler kategorisinde ise Malatya’dan Mahmut Efe Candaş bölge birincisi oldu.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilere Hakkari Müftülüğünce çeşitli hediyeler verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ