Dini Haberlerim

“Kudüs ve Mescid-i Aksa” Konulu Konferans

“Kudüs ve Mescid-i Aksa” Konulu Konferans

Burdur İl Müftülüğü tarafından düzenlenen “Kudüs ve Mescid-i Aksa” konulu konferans, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Dr. Öğr. Üyesi Zeki KESKİN tarafından verildi.

Öğretmenevi Nurcihan Velicangil Konferans Salonunda düzenlenen “Kudüs ve Mescid-i Aksa” konulu konferansa, daire müdürleri, din görevlileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Ulu Camii Müezzin Kayyımı Halil Özel’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Hıdır Bayrak, Kudüs’ün kutsal bir mekân, Ümmet-i Muhammed’in Mekke ve Medine’den sonra değer verdiği üçüncü şehir, miracın başlangıç noktası olan bir şehir olduğunu söyledi.

Öğr. Üyesi Zeki Keskin ise, “Kudüs şehri, bütün semavi  dinlerde kutsal sayılan bir şehirdir. Bunun en önemli sebebi de Yüce Allah tarafından hidayet rehberi olarak görevlendirilen Peygamberlerin birçoğunun Kudüs’te ve çevresinde yaşamış veya hayatının bir bölümünü bu bölgede geçirmiş olmalarındandır.” dedi.  

Zeki Keskin, konferansın devamında katılımcılara Kudüs şehri ve Mescid-i Aksa’nın genel yapısı ve tarihi hakkında sunum eşliğinde bilgiler verdi.

Konuşmaların ardından, verdiği bilgilerden dolayı Dr. Öğr. Üyesi Zeki Keskin’e teşekkür eden Müftü Bayrak, kendisine günün anısına çiçek ve hediye takdiminde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ