Kocaeli İl Müftülüğün’den Örnek Eğitim Programı

Kocaeli İl Müftülüğün’den Örnek Eğitim Programı

Yeni Cuma Camii Aile Ve Dini Rehberlik Bürosu Eğitim Programı

Kocaeli İl Müftülüğüne bağlı Yeni Cuma Camii Aile ve Dini Rehberlik Bürosunda, 2017-2018 Eğitim döneminde hafta içi her gün alanında uzman personel tarafından, bay ve bayanlara yönelik gündüz ve gece dersleri şeklinde eğitimler yapılmakta ve dini rehberlik hizmeti verilmektedir. Bu eğitimlerin içeriği şu şekildedir:

Bayanlara yönelik eğitimlerimiz hafta içi her gün mesai saatleri içerisindedir. Her Pazartesi11:00-12:30 saatleri arasında “Ney Dersleri” ve 14:00-15:30 arasında “Hadislerle İslam”; her Salı 14:00-15:30’da“Tefsir Dersleri” ve aynı saatte “Hüsn-ü Hat ve Tezhip” , her Çarşamba 14:00-15:30 saatleri arasında“Aile Okulu”, her Perşembe 11:00-12:30 saatleri arasında “Hatim Okuması ve Meal” ve yine her Cuma 14:00-15:30 arasında “Mealli Hatim Okuma”ları  devam etmektedir.

Ayrıca haftanın iki günü öğle arasında çalışan hanımlara yönelik eğitimler başlatılmış olup , Her pazartesi 12:30-13:30 saatleri arasında “Riyaz’us-SalihinDersleri ” ve Salı günleri de yine aynı saatlerde“İlmihal” dersleri yapılmaktadır.

Baylara yönelik eğitimler ise hafta içi dört gün 19:30-20:30 saatleri arasında verilmektedir. Salı günleri“Fıkıh Dersleri”, Çarşamba günleri Kitap okumaları”, Perşembe günleri “Siyer Okumaları” ve Cuma günleri de “Akaid” dersleri yapılmaktadır.

Ayrıca Yeni Cuma Camii Aile ve Dini Rehberlik Bürosunda ayda bir defa Salı akşamı İl Müftüsü Yusuf Doğan tarafından, kurum amirlerine yönelik “Hadis dersleri” yapılmaktadır.

Büroda görev yapan alanında uzman, deneyimli kadrosuyla  hafta içi her gün Yeni Cuma Cami’ne gelen ailevi soruları cevaplandırma ve Dini Rehberlik hizmeti büyük bir özveri, samimiyetle yürütülmektedir.

 

Kaynak : Dini Haberlerim 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ