Dini Haberlerim

Kar Nedeniyle Okullara Tatil Edilen İller !

Kar Nedeniyle Okullara Tatil Edilen İller !

Kar Nedeniyle Hangi İllerde Okullar Tatil​Türkiye geneli etkili olan soğuk hava şartları ve yağan kar nedeniyle birçok il ve ilçede eğitime ara verildi. Kar nedeniyle tatil olan okullar şöyle;

Etkili olan kar nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildiği ilin ve ilçenin mülki amitleri tarafından açıklandı.

Yağan kar nedeniyle Ankara, Bursa, Afyon, Uşak, Samsun, Kütahya, Bolu, Sivas, Bilecik Eskişehir’in Seyitgazi ilçesi ve Balıkesir Dursunbey ilçesinde yarın okulların tatil edildiği açıklandı.

Ankara

Ankara’da devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

Ankara’da etkili olan kar nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Tatil haberini Ankara Valisi Vasip Şahin, açıkladı.Twitter hesabından açıklama yapan Ankara Valisi Vasip Şahin şu ifadeleri kullandı:

“Meteorolojik verilere göre sabaha kadar devam etmesi beklenen kuvvetli kar yağışı ve beraberinde oluşacak yoğun buzlanma nedeniyle öğrenci ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için yarın(Çarşamba günü)ilimiz genelinde eğitime bir gün ara verilmiştir.”

Bursa

Bursa’nın Keles, Büyükorhan ve Harmancık’ta yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Keles, Büyükorhan ve Harmancık kaymakamlıklarından yapılan açıklamada, “Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçemizde ilk ve orta dereceli okullar 26 Aralık 2018 Çarşamba günü, 1 gün tatil edilmiştir” denildi.

Orhaneli’de ise eğitime devam edileceği bildirildi.

Afyon

Afyonkarahisar’da yoğun kar yağışı etkisini sürdürürken, Vali Mustafa Tutulmaz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Afyonkarahisar’da kuvvetli kar yağışı ve beraberinde oluşacağı değerlendirilen yoğun buzlanma nedeniyle yarın (Çarşamba günü) Dinar, Başmakçı, Dazkırı ve Evciler ilçelerimizin haricindeki tüm ilçelerimiz ile il merkezinde eğitime bir gün ara verilmiştir” dedi.

Kamu kurumlarında çalışan engelliler ve hamilelerin de yarın idari izinli sayılacağı belirtildi.

Uşak

Uşak Valiliğinden yapılan açıklamada, “Çarşamba günü bir gün süre ile okullar tatil edilmiştir” denildi.

Samsun

Samsun Valiliği tarafından Vezirköprü, Havza, Ladik, Asarcık ve Kavak ilçelerinde eğitim öğretime yarın itibariyle bir gün süreyle ara verildi.

TOKAT

Yoğun kar yağışı nedeniyle Kütahya Valiliğinden yapılan açıklamada,KAR YAĞIŞI NEDENİYLE EĞİTİME 1 (BİR) GÜN ARA VERİLDİ

Açıklamada, Kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullarımızda 26 Ocak 2018 Çarşamba günü 1 (bir) gün süreyle eğitim ve öğretime ara verilmiştir.

Ayrıca ilimiz genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan kronik hasta, engelli ve hamileler de izinli sayılacaktır.

Kütahya

Yoğun kar yağışı nedeniyle Kütahya Valiliğinden yapılan açıklamada, Gediz ilçesi hariç kent merkezi ve tüm ilçelerde ilk ve orta dereceli okullarda bir gün süre ile eğitime ara verildiğini belirtildi.

Açıklamada, “İlimiz genelinde Öğlen saatlerinden itibaren başlayan ve halen devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle, Gediz ilçesi hariç il genelinde tüm resmi ve özel eğitim kurumlarında eğitime 1 gün ( 26 Aralık Çarşamba) ara verilmiştir. Ayrıca hamile, engelli, kronik hastalıkları bulunan kamu personelleri, rehabilitasyon merkezleri ve Kuran-ı Kerim kursları da idari izinli sayılacaktır.” denildi.

Buna göre; Aslanapa, Altıntaş, Dumlupınar, Emet, Çavdarhisar, Domaniç, Pazarlar, Hisarcık, Simav, Şaphane, Tavşanlı ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim-öğretime çarşamba günü ara verildi.

Bolu

Bolu kent merkezi ve ilçelerde, olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın ilk ve orta dereceli okular ile liseler tatil edildi.

Bolu Valiliğinin internet sitesinden yapılan açıklamada, meteorolojik verilere göre bu gece yarısından itibaren hava sıcaklığının eksi derecelere düşerek buzlanmaya sebep olacağı anımsatıldı.

Buna bağlı olarak ulaşımda aksamalar yaşanabileceği aktarılan açıklamada, Bolu genelinde ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde çarşamba günü eğitime 1 gün süreyle ara verildiği kaydedildi.

Sivas

Sivas’ta yoğun kar yağışı beklentisi nedeniyle yarın il genelinde ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Konuyla ilgili Vali Salih Ayhan da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili çocuklar, gece yarısından itibaren şehrimizde yoğun kar yağışı beklendiğinden il genelinde yarın ilk ve orta dereceli okullarımızda eğitime bir gün ara veriyoruz. Dışarı çıkmayacağınıza ve bol kitap okuyacağınıza inanıyorum.

“Valilikten yapılan yazılı açıklamada ise, il genelinde yoğun kar yağışı ve ani sıcaklık değişimi beklendiğinden, yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verileceği belirtildi.

Açıklamada, hamile ve engelli kamu personellerinin de izinli sayılacağı bildirildi.

Bilecik

Bilecik Valiliği, kent merkezi ve Pazaryeri ilçesine bağlı tüm ilk ve orta dereceli okullarda bir gün süre ile eğitime ara verildiğini açıkladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İlimizde kar yağışı ve buzlanma riskine karşı İl Merkezi ve Pazaryeri İlçesine bağlı tüm ilk ve orta dereceli okullarda 26 Aralık 2018 Çarşamba günü 1 gün süre ile eğitime ara verilmiştir. Ayrıca; Bozüyük, Söğüt, Osmaneli, Gölpazarı, Yenipazar ve İnhisar İlçelerinde taşımalı eğitime 26 Aralık 2018 Çarşamba günü bir gün süre ile ara verilmesi ve taşımalı eğitimle gelen öğrencilerin belirtilen tarihte bir gün süre ile idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir

“Seyitgazi

Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde etkili olan kar nedeniyle merkez ve köylerinde eğitime bir gün ara verildi.

Seyitgazi Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “İlçemiz genelinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları hakim olduğundan, ilk ve orta dereceği okullarda eğitim-öğretime 26 Aralık Çarşamba günü 1 gün süreyle ara verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

DursunbeyBalıkesir’in Dursunbey ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle yarın okullar tatil edildi.

Dursunbey Kaymakamı Emrullah Temizkan başkanlığında toplanan Hıfzıssıhha Kurulu 26 Aralık Çarşamba günü ilçe merkezinde eğitim veren okulları tatil etme kararı aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ