Dini Haberlerim

İşte Yeni İstanbul İl Müftü Yardımcısı.

İşte Yeni İstanbul İl Müftü Yardımcısı.

Arnavutköy Müftüsü Bahri Şamat, İstanbul İl Müftü yardımcısı olarak yeni görevine başladı.

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Müftü Yardımcısı olarak görevine başlayan Bahri Şamat’ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

İstanbul Müftüsü Yılmaz’ın yanı sıra Müftü Yardımcısı Veysel Işıldar, Arnavutköy Müftülüğü’nden İstanbul Müftü Yardımcılığı’na atanan Bahri Şamat’ı ziyaret ederek kendisini tebrik ettiler.

İstanbul Müftüsü Yılmaz, Müftü Yardımcısı Bahri Şamat’a başarılar dileyerek, yeni görevinin hayırlı olmasını temenni etti. 

Bahri ŞAMAT Kimdir ?

1960 tarihinde İstanbul Kemerburgaz’da doğdu. Kemerburgaz İlkokulunu bitirdikten sonra 1971-1979 yılları arasında Bayrampaşa Yeşil Cami Kur’an Kursunda hafızlığını ikmal etti. Aynı kursta tefsir, hadis, fıkıh ve arapça dersleri okudu. 1976 tarihinde Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinin orta kısmını, 1982 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesini dışardan bitirdi. 1979 tarihinde Müezzin-Kayyım olarak Eyüp Müftülüğü’nde göreve başladı.

1980-1982 tarihinde askerlik hizmetini er olarak yaptı. 1983 yılında Uludağ Üniversitesi’ne girdi ve 1987 yılında mezun oldu. Aynı yıl Bursa ili Orhaneli İlçesine bağlı Durhasan Köyü’nde 8 ay İmam-Hatiplik yaptıktan sonra, Bursa Osmangazi Müftülüğü’ne bağlı İsmail Hakkı Kur’an Kursu’nda 1992 yılına kadar kurs öğreticiliği yaptı. 1992-1998 yılları arasında Almanya’da Din Görevlisi olarak bulundu. Yurda dönüşünde Eyüp Müftülüğü’ne bağlı Göktürk Köyü Kur’an Kursu Öğreticiliğine tayin oldu. 1999 yılında Haseki Eğitim Merkezi’ne 16. dönem kursiyer olarak başlayıp bu kursu başarıyla tamamladı. 2003-2005 Yıllarında Gümüşhane İli Şiran İlçe Müftülüğü, 2005-2008 Yıllarında Balıkesir İli Marmara İlçe Müftülüğü, 2008-2014 yılları arasında Tekirdağ İli Saray İlçe Müftülüğü görevlerinde bulundu. 01.09.2014 tarihinde İstanbul İli Arnavutköy İlçe Müftüsü olarak görev yapan Müftü Bahri ŞAMAT 26.02.2018 tarihinde İl Müftü Yardımcısı olarak grevine başladı.

Başarılı çalışmaları ve geliştirdiği iyi ilişkiler neticesinde Şiran Kaymakamlığı tarafından iki, Marmara Kaymakamlığı ve Saray Kaymakamlığı tarafından birer Takdirname ve Saray Kaymakamlığı tarafından iki Başarı Belgesi ile ödüllendirilmiştir. Ayrıca Balıkesir Müftülüğü tarafından da Teşekkür Belgesi ile taltif edilmiştir. İyi derecede Arapça, orta derecede Almanca bilen Müftü Bahri ŞAMAT, evli ve üç çocuk babasıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ