İşliyen: Kur’an kursu, cennete açılan kapıdır

İşliyen: Kur’an kursu, cennete açılan kapıdır

Sivas Yıldızeli İlçe Müftülüğüne bağlı Seyfullah Emmioğlu Hafızlık Yatılı Kur’an Kursunda hafızlığını tamamlayan 17 si erkek; 4’ü kız, toplam 21 hafız öğrenci için icazet töreni düzenlendi.

İcazet törenine Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Burhan İşliyen, Kayseri İl Müftüsü Yusuf Akkuş, Sivas İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, ilçe müftüleri, ilçe protokolü, din görevlileri, hayırsever iş insanları ve vatandaşlar katıldı.

sivas-icazet-55

Yıldızeli Merkez Camii’nde düzenlenen programda hafızlar tekbirler eşliğinde camide yerlerini alırken hafız din görevlileri tarafından katılımcılara Kur’an-ı Kerim ziyafeti gerçekleştirildi.

sivas-icazet-33

Programda konuşan Doç. Dr. Burhan İşliyen, hafızlık ve Kur’an eğitiminin öneminden bahsederek hafızların yetişmesinde maddi ve manevi desteği olan herkese teşekkür etti.

İşliyen, “Çocuklarımızın, gençlerimizin yetişmesinde emeği, desteği, duası ve katkısı olan kim varsa Allah onlardan razı olsun. Bugün Allah adına, İslam adına, Kur’an adına hangi hizmeti yapmak istiyorum derseniz yapmanın önü açıktır. Cenabıhak o kapılardan girebilmeyi bizlere nasip etsin.” dedi.

sivas-icazet-22

Konuşmasının devamında hafızlık yolculuğunun sabır ve fedakarlıklar gerektirdiğini söyleyen Doç. Dr. İşliyen, “Hafızlık işi zor olduğu gibi hafızlık hocalığı da sabır gerektirir. Hafızlık hocalığı güler yüz, disiplin gerektirir. Bu konuda hocalarımızı tebrik ediyorum. Kutsal kitabımız çocuklarımızın zihinlerine, yüreklerine nakış nakış işleniyor hamdolsun. Kur’an’sız, Allah’sız, Peygambersiz, imansız kalan çocuklarımız herhangi bir vadide kör bir ideolojinin peşine düşer ölürse, farklı tuzaklara düşer hayatını kaybederse, fuhuş batağına düşer kaybolup giderse bunun vebalinin altından kalkamayız. Onun için her açılan Kur’an kursu, cennete açılan kapıdır. Bu çocuklarımıza ve bütün ümmetin gençlerine dua edelim. Çünkü ümmetin gençlerini sokakta, caddede, ekranın başında, başına oturdukları bir telefon ekranının tuşlarına dokunurken neyin beklediğini, hangi çıkamayacakları dünyaya dalacaklarını, hangi kötü kirli nesnelerin gözlerini kirlettiğini, hangi kirlerin kalplerine ve zihinlerine müptela olacağını kestiremiyoruz. Bunu da bilme imkanına sahip değiliz.” ifadelerine yer verdi.

sivas-icazet-66

Programın açış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Taha Seyidoğlu ise hafızlık eğitiminde Kur’an kurslarına yardımlarını esirgemeyen hayır sahiplerine, düzenlenen programda emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ederek hafız öğrencileri ve hocalarını tebrik etti.

sivas-icazet-77

Hafız öğrencilerin Kur’an’ı Kerim tilavetiyle devam eden programda, hafızların icazet duasını Kayseri İl Müftüsü Yusuf Akkuş yaptı.

sivas-icazet-88

Program sonunda protokol üyeleri tarafından hafızlara belgeleri ve hediyeleri takdim edildi.

sivas-icazet-11

sivas-icazet-99

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ