İllerde vekaletle kurban tanıtım toplantıları düzenleniyor

İllerde vekaletle kurban tanıtım toplantıları düzenleniyor

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) koordinesinde sürdürülen 2023 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’nun daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla ülke genelinde tanıtım ve istişare toplantıları düzenleniyor.Polis Haftası’nda şehitler dualarla anıldı

“Vekalet-Yoluyla-Kurban-Kesim-Organizasyonu”-toplantıları-devam-ediyor03

Siirt

Siirt İl Müftülüğü ile TDV Siirt Şubesi ev sahipliğinde “2023 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı” düzenlendi.

Siirt Öğretmen Evi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantının açışında konuşan İl Müftüsü Vahap Kapıcıoğlu, “Toplumların huzurlu ve mutlu olmalarında en büyük etkenin paylaşmak olduğunu, Diyanet işleri başkanlığımız tarafından düzenlenen vekalet yolu ile kurban kampanyasına imkanı olan kardeşlerimizin paylaşmaya önem vermeleri önemli bir haslet ve örnek bir davranıştır.” dedi.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Davut Kaya, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının ortaklaşa yürüttüğü ‘Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’nun, bu yıl deprem bölgesinde bulunan vatandaşların acılarını hafifletip bayram sevinçlerini çoğaltmanın gayreti içinde olacaklarını belirtti.

“Vekalet-Yoluyla-Kurban-Kesim-Organizasyonu”-toplantıları-devam-ediyor02

Konya

Konya İl Müftülüğü ev sahipliğinde düzenlenen toplantının açışını İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Öge yaptı.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Dr. Hafiz Osman Şahin, 2023 yılında gerçekleşen kurban organizasyonuyla ilgili vekaletle kurban kesmenin önemi, etlerin nereye ve nasıl dağıtıldığı, kimlere ulaştırıldığı konularında bilgiler verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ