İlitam Okuyacaklara Müjde !

İlitam Okuyacaklara Müjde !

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ı İstanbul ÖSYM merkezinde ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Bayraktutar, İlahiyat Önlisans Mezunlarına Sınavsız Lisans Tamamlama (İLİTAM) hakkı’nın CHP’nin başvurusu ile Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edildiğini hatırlatarak “Bu hakkın elde edilmesi için sendika olarak uzun yıllar mücadele ettik. Sayın Cumhurbaşkanımızın, YÖK Başkanı olarak sizlerin desteği ile de bu hakkın elde edilmesini sağladık. Bu konudaki desteklerinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza ve YÖK Başkanı olarak sizlere çok teşekkür ederim. Ancak sizlerin de malumu olduğu üzere CHP Milletvekillerinin konuyu Anayasa Mahkemesine taşıması sonucu Anayasa Mahkemesi bu hakkı iptal etti. Maalesef iptal konusunda ne siyasilerden ne de sivil toplum kuruluşlarından bir destek göremedik. Bizler bu konuyu gerçekten önemsiyoruz. Özellikle kurum çalışanlarımızın yeterliliklerinin artırılması, din hizmetinin daha kaliteli sunulması açısından lisans eğitiminin   ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu nedenle Dikey Geçiş Sınav kontenjanlarının artırılarak isteyen tüm ilahiyat ön lisans mezunlarının lisanslarını tamamlamalarını arzu ediyoruz.” Dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, “YÖK olarak böyle bir ihtiyacı bizler de gözlemledik. Konuyu ilgili birimlerle görüşeceğim. Kontenjanların artırılması için elimden geleni yapacağımdan kuşkunuz olmasın” ifadelerine yer verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ