Dini Haberlerim

Hizmetli olduğu Kur’an Kursunda hafız oldu

Hizmetli olduğu Kur’an Kursunda hafız oldu

Diyarbakır’ın Bağlar ilçe Müftülüğüne bağlı Çelebi Eser Bölge Yatılı Kuran kursunda hizmetli olarak görev yapan Recep Çinar hafız oldu.

Çinar, Diyarbakır’ın Bağlar ilçe Müftülüğüne bağlı Çelebi Eser Bölge Yatılı Kuran kursunda hizmetli olarak görev yaparken aynı zamanda hafızlık yaptı.

Daha önce din gçrevlisi olarak görev yapan Çinar, hafız olmak için Diyarbakır Bağlar İlçesine bağlı Çelebi Eser Bölge yatılı Kuran kursuna hizmetli olarak tayin oldu.

Hizmetli görevini yaparken aynı zamanda hafızlık dersi yaparak 18 ayda hafızlığı bitirdi.

Recep Çinar, hafızlık sürecini şu sözlerle anlattı;

“Daha önce İmam-Hatip olan kadromu, hafız olmak için Kuran kursunda hizmetli olarak almaya karar verdim. Böylece, görevimin yanında hafızlık yapmayı düşündüm. Bir yandan görevimi aksatmamaya çalışıyor diğer yandan da Kuran-ı Kerimi ezberlemeye çalışıyordum.”

Hafızlık belgesi alan arkadaşlarıma çok özeniyordum diyen Çinar, “Hafızlık tespit Sınavına girerek belge almayı hak eden arkadaşlarımın sertifikalarının ön yüzün de Peygamber Efendimizin: “Hafız olup Kur’an-ı okuyan kişi şerefli meleklerle beraberdir.” buyurdukları Hadisi Şeriften çok etkileniyordum ve kendi kendime Yüce Allah’ın bana hafız olmayı nasip etmesi için çaba sarf edeceğim diyordum.”

Ailesinin büyük emekleri olduğunu söyleyen Çinar sözlerini şöyle bitirdi:

“Mesaim saat 17’ de bitiyorken ben gece 10’ a kadar eve gitmiyor ders çalışıyordum. Bana emekleri olan Kuran Kursu Öğreticisi Süleyman Almaz hocama, Bağlar İlçe Müftümüz Hasan Yardak hocamıza ve Aileme Allah razı olsun diyorum. Binlerce şükürler olsun ki Allah bana hafız olmayı nasip etti.”

Hafız Recep Çınar İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır ve İlçe müftüsü Hasan Yardak tarafımdan tebrik edildi.

KAYNAK: DİYANET HABER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ