Dini Haberlerim

Hıdırlık (Süheyb-i Rumi) Camii tekrar ibadete açıldı

Hıdırlık (Süheyb-i Rumi) Camii tekrar ibadete açıldı

Çorum’un manevi merkezi konumunda olan Hıdırlık (Süheyb-i Rumi) Camii restorasyon çalışmalarının ardından tekrar ibadete açıldı.

Çorum için manevi değeri açısından da büyük önem taşıyan Hıdırlık (Süheyb-i Rumi) Cami ibadete açıldı.

Hıdırlık Cami’nin açılışına Belediye Başkanı Zeki Gül, Çorum İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın’ın yanı sıra Siyasi Partilerin Başkan ve temsilcileri, Kamu Kurumlarının Daire Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cuma namazı öncesi Din Görevlileri tarafından Fetih Suresi, Yasin-i Şerif ve Mevlid-i Şerif okundu.

 

Cuma vaazını yapan İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın, camilerin toplumun dayanışmasına ve dinamik olarak ayakta kalmasına büyük hizmet ettiğini belirterek, Hıdırlık Camimizde Çorum için tarihi ve önemli bir yer. Buradaki mübarek Sahabe-i Kiram efendilerimiz sayesinde sadece Çorum değil Anadolu’nun değişik yerlerindeki insanlar burayı ziyarete geliyorlar. Vakıflar Genel Müdürlüğü güzel bir restorasyon çalışması yaptı. Camimizin bakım ve onarıma alınmasında büyük emekleri geçen Sayın Valimizden, yine özellikle Milletvekillerimizden, Vakıflar Genel Müdürlüğümüzden kısaca emeği geçen herkesten Yüce Rabbimiz razı olsun. Bundan sonra görev olarak da Hıdırlık’ı manevi anlamda korumak, zenginleştirmek ve içini doldurmakta bizlere düşüyor. diyerek hep birlikte dua edildi.

Çorum İl Müftüsü Akın yaptığı duasında, Afrin Zeytin Dalı Harekatında bütün şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimize Sahabe Efendilerimizin manevi huzurunda operasyonun zaferle sonuçlanması için cemaatimizle birlikte ‘amin’ dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ