Hayırsever aile tarafından yaptırılan 4-6 Yaş Kur’an kursu dualarla açıldı

Hayırsever aile tarafından yaptırılan 4-6 Yaş Kur’an kursu dualarla açıldı

Sivas İl Müftülüğü rehberliğinde hayırsever Süleyman Çoban tarafından merhum eşi Fatma Çoban adına yaptırılan 4-6 Yaş Kur’an Kursu için açılış töreni düzenlendi.

Fatih Mahallesindeki törene Çoban ailesinin yanı sıra İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, İl Müftü Yardımcısı Mehmet Koç, Müftülük personeli, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan İl Müftüsü Altunkaya, “Süleyman amcamızın katkılarıyla yapılan ve açılışını gerçekleştireceğimiz Kur’an Kursumuz hayırlı olsun. Geleceğimizin mimarı çocuklarımızın Kur’an kurslarında aldıkları eğitimi önemsiyoruz. Çocuklarımızın özellikle okul öncesi Kur’an kurslarımızda temel dini bilgilerin yanı sıra vatan, millet, ezan ve bayrak sevgisini öğreniyorlar. Bu sevgilerin küçük yaşta kazanılması önem arz etmektedir. Bu vesileyle Kur’an kursunun yapılmasına öncülük eden başta Çoban ailesine, mimarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yüce Rabbimiz hayırlarını kabul etsin.” dedi.

sivas-4-6-yaş-açılış-22

Daha sonra Çoban ailesi adına söz alan Ramazan Çoban ise, “Böyle bir hayra vesile olduğumuz için çok mutluyuz. İnşallah bu hayırların devamı gelir. Başından beri kursun yapımında bize desteklerini esirgemeyen İl Müftülüğüne teşekkürlerimizi sunuyoruz.” diye konuştu.

sivas-4-6-yaş-açılış-11

Hacı Fatma ve Hacı Süleyman Çoban 4-6 Yaş Kur’an Kursu yapılan duanın ardından hizmete açıldı.

Açılış programı sonrası İl Müftüsü Altunkaya, hayırsever Süleyman Çoban’a plaket takdiminde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ