Dini Haberlerim

Haydar BEKİROĞLU’nu Tanıyalım

Haydar BEKİROĞLU’nu Tanıyalım

1977 yılında Elazığ’da doğdu. 1994’te Malatya İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu. İlköğretim ve ortaöğretim döneminde babası merhum Seyda molla Ahmet Bekiroğlu’nun himayesinde Elazığ medreselerinde klasik Arapça ve Dini İlimler tahsil etti. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rize İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığındaki görevine 1997 yılında İmam-Hatip olarak başladı. 2000-2002 yılları arasında İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi’nde dini ihtisas eğitimi gördü. 2003-2006 yılları arasında Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezinde Tefsir, İslam Hukukuna Giriş ve Arapça hocalığı yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı merkezinde yaklaşık yedi yıl süreyle müfettişlik yapan Bekiroğlu, 2013 yılında Malzeme Yönetimi ve Satın Alma Daire Başkanı olarak atandı.

Ebu’l-Kasım el-KuşeyrHî ve Letâifu’l-işârât” başlıklı teziyle yüksek lisansını tamamlayan Bekiroğlu, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi bünyesinde “Kur’an’da Yönetim Ahlakı” başlıklı teziyle Doktora çalışmasına devam etmektedir. Başkanlıktaki görevi süresince Kamu yönetimi hukuku, ihale mevzuatı ve uygulamaları, ceza hukuku ve ceza muhakemeleri usulü, memur uygulama hukuku, Yönetim Etiği İslam ve Yönetim gibi başlıklar altında çok sayıda konferans ve tebliğ sundu.

Evli ve iki çocuk babası olan Bekiroğlu, Başbakan Yardımcılığının 04.10.2017 tarihli onayı ile vekâleten görevlendirildiği Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine 05.10.2017 tarihinde başlamıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ