Dini Haberlerim

Hatay’da Mehmetçik için ‘Zafer Duası’

Hatay’da Mehmetçik için ‘Zafer Duası’

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Sabah Namazında Hatay Habib-i Neccar Camii’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Çok sayıda vatandaşın doldurduğu tarihi camide fetih suresinin okunmasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Sabah Namazını kıldırdı.

Başkan Erbaş, namazdan sonra yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin önemine değinerek, “Birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini asırlardır bu topraklarda gösterdik, İnşallah bizler de bin yıldır bu topraklarda barışın güveni olan ecdadımıza layık olan torunlar olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza edeceğiz“ dedi.

Farklılıkların birer zenginlik olduğunu ve fitnenin zararlarını anlatan Başkan Erbaş şöyle konuştu:

“Rabbimiz buyuruyor ki ‘Fitne öldürmekten daha büyük bir günahtır, daha büyük kötülüktür’, onun için fitneyi hiçbir şekilde aramıza sokmayacağız. Farklı düşüncelerde olan kardeşlerimiz olabilir, farklı mezhepten kardeşlerimiz olabilir ama bunların hepsi bizim zenginliğimizdir, farklılıklarımız zenginliğimizdir. Şu an burada hep birlikte farklılıklarımızı kabul ederek birlikte rüku ediyoruz, birlikte secde ediyoruz. Rabbimiz bir, peygamberimiz bir, kitabımız bir, ezanımız bir, bayrağımız bir, birlerimiz o kadar çok ki yetmez mi bunlar? Bu birler, bize yeter, onlara sahip çıkalım, yeter ki bu birleri kabulde beraber olalım, birlikte olalım. Başka şeyleri aramaya gerek yok ki.”

Başkan Erbaş, yaptığı duada ise şu niyazlarda bulundu;

“Allah’ım, Vatanımızın güvenliği, milletimizin huzuru, bölgemizde barış ve selametin temini için kahraman güvenlik güçlerimizin sınır ötesi harekatını ve çalışmalarını hayırlı eyle. Şanlı ordumuza nusretinle ve kudretinle yardım eyle. Her türlü fitne ve fesada, hile ve tuzağa karşı bizlere feraset ve basiret ihsan eyle Allah’ım! Birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi daim ve baki eyle Ya Rabbi!İnancı, vatanı, milleti değerleri yolunda, hak-hakikat uğrunda en aziz varlığı canını feda eden bütün şehitlerimizi sonsuz rahmetine gark eyle, gazilerimize acil şifalar, hayırlı ömürler nasip eyle Allah’ım.”

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gifNamazın ardından cemaate, cami avlusunda çorba ikram edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ