Hakkari’den Filistin’e destek – Diyanet Haber

Hakkari’den Filistin’e destek – Diyanet Haber

Hakkari Merkez Ulu  Camii avlusunda gerçekleştirilen hayır kermesine daire amirleri, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Hakkari Şubesi Başkanı İsmail Fakirullahoğlu kermesin açılışında yaptığı açıklamada; “Sınır tanımayan ve her türlü hukuku ayaklar altına alan uygulamalarıyla Filistin’de terör estiren işgalci İsrail, binlerce kardeşimizin ölümüne, on binlercesinin yaralanmasına, yüz binlercesinin evsiz barksız kalmasına ve nihayetinde sağlıklı olanların da yerinden yurdundan edilerek göç etmelerine sebep olmuştur.” dedi.

Müftü Fakirullahoğlu, “Bu sınır tanımaz işgale karşı kendi çapımızda neyi yapabiliyorsak onu yapmalı ve mazlum Filistin halkını yalnız bırakmamalıyız. Özgürlüklerine kavuşmaları için var gücümüzle çalışmalıyız. Kudüs ve ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’yı İsrail’in insafına terk etmemeliyiz. Bu vesileyle Türkiye Diyanet Vakfı Kadın kolları ile yardımsever bayan kardeşlerimizin el emeği göz nuru ile hazırladıkları  ürün ve yöresel yemeklerden oluşan ‘Hayır Kermesi’ düzenledik. Elde edeceğimiz gelirleri Filistinli kardeşlerimiz için kullanacağız. Kermese katkı veren herkesten Allah razı olsun.” ifadelerinde bulundu.

Konuşmadan sonra İl Müftüsü Fakirullahoğlu Filistin için dua etti.

Kermese vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ