Dini Haberlerim

Hakkari’de hac hazırlık kursları başladı

Hakkari’de hac hazırlık kursları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı 2023 yılı hac organizasyonu kapsamında Hakkari’den hacca gidecek hacı adayları için “Hac Hazırlık Kursları” düzenlendi.

Merkez Ulu Camii’nde Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan kursların açılışında konuşan İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, şunları kaydetti:Yardım tırları deprem bölgesine gitmeye devam ediyor

“Yüce Allah ve Hz. Muhammed (sav)’in ev sahibi olduğu kutsal beldelere gideceksiniz. Canımız, malımız ve çocuklarımız onların yoluna  feda olsun. Nasıl bir yolculuğun içinde olduğunuzun idrakinde olun. Yüce Allah’ın davetine en güzel şekilde icabet etmeniz için daha şimdiden hazırlıklara başlayın. Üzerinizde kul hakkı varsa ya ödeyin, ya da helallik dileyin. Dinimizin kabul etmediği tutum ve davranışlarınız varsa hemen tövbe edin. Orada günlerinizi sadece ibadet ve taatla geçirin. Alış-verişle zaman kaybetmeyin. Müslümanların refahı ile görünen ve görünmeyen bela ve musibetlerden muhafazaları için Yüce Allah’a bol bol dua ve niyazda bulunun. Hacca gitmek ne kadar önemli ise hacı kalmak ondan daha önemlidir. Onun için döndüğünüzde Allah,  Hz. Peygamber (sav) ve insanların razı olduğu kişiler olmaya devam edin. Bu duygu ve düşüncelerle Yüce Allah yapacağınız haccı makbul eylesin. Sağ salim gidip sağ salim dönmeyi sizlere nasip etsin.”

hakkari-hac-22

Açılışın ardından hacı adaylarına, hac ibadetine dair çeşitli konularda bilgilendirmede bulunuldu.

hakkari-hac-11

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ