Gürsu’da öğrenciler camide buluştu – Diyanet Haber

Gürsu’da öğrenciler camide buluştu – Diyanet Haber

Gürsu İlçe Müftülüğü koordinesinde Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES) projesi kapsamında, öğrenciler Yeşil Yıldız Camii’nde bir araya geldi.

Programa Gürsu Kaymakamı Naif Yavuz, İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, Belediye Başkanı Mustafa Işık, İlçe Müftüsü Murat Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Bektaş, din görevlileri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

3 Lise ve 4 Ortaokuldan öğrencilerin bir araya geldiği programda imamet ve müezzinlik görevini yine öğrenciler üstlendi.

Programın açılışında konuşan İlçe Müftüsü Murat Sarı, çocuklar için en güzel etkinlikleri ve faaliyetleri yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır da gençlere hitap ederek, sorduğu hadisleri açıklayan ve sorulan sahabe isimlerine cevap veren öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Programda gençlerle hasbihal eden Kaymakam Naif Yavuz, “Sevgili gençler biz ülke ve millet olarak sadece bizden ibaret değiliz. Bizi bekleyen, bizlere umut bağlayan nice ülke ve milletler vardır. Dolayısıyla her birimiz gelecek adına emin kararlar ve faydalı hedeflere doğru yola çıkarken adaleti, merhameti ve ahlakı prensip haline getirip her işimizi bu kararlılık ile sürdürmeye gayret edelim.” dedi.

Namaz sonrası öğrencilere Cami İmam Hatibi Mehmet Ali Tamusta’nın hazırlamış olduğu ikramlar sunuldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ