Dini Haberlerim

Gürcü Asıllı Irma Grıgalashvılı Müslüman Oldu !

Gürcü Asıllı Irma Grıgalashvılı Müslüman Oldu !

Hıristiyan dinine bağlı Gürcistan vatandaşı Irma Grıgalashvılı Müftülüğümüzde düzenlenen “İhtida” merasiminde, İl Müftü Vekilimiz Abdullah Köseoğlu ve diğer şahitlerin huzurunda kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.

Rize’li Cevat Dilsiz ile tanışıp hayatını birleştirme kararı alan Gürcistan uyruklu Irma Grıgalashvılı, müftülüğümüze başvurarak Müslüman olma istediğini belirtti.

Müftülüğümüzde gerçekleştirilen ihtida merasiminde okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından İl Müftü Vekilimiz Abdullah Köseoğlu, İslam’ın şartlarından ve dinimizin güzelliklerinden söz etti.

Kelime-i Şahadet getirip Müslüman olduktan sonra Yasemin ismini alan Rize gelinine ihtida belgesi verilip Kur’an-ı Kerim ve Gürcüce basılmış İlmihal hediye edildi.

Müslüman olmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu ifade eden Rize gelini, “Hiç kimsenin etkisi altında kalmadan kendi isteğimle İslam dinini seçtim. Bana hediye edilen Kur’an-ı Kerim ve ilmihali okuyarak eşimin de yardımıyla İslam’ı daha iyi anlamaya ve yaşamaya çalışacağım” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ