Dini Haberlerim

Güngören’deki Cami-Gençlik buluşmasında Afrin Operasyonu için dua edildi

Güngören’deki Cami-Gençlik buluşmasında Afrin Operasyonu için dua edildi

Güngören’de sabah namazında gerçekleştirilen Cami-Gençlik Buluşmaları programında konuşan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, “Kahraman ordumuzu Afrin operasyonunda muzaffer kılmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz” diye dua etti.

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz Diyanet İşleri Başkanlığı’nca başlatılan Cami-Gençlik Buluşması etkinlikleri kapsamında, Güngören Hüseyin Kocacık Yavuz Selim Camii’nde gençlerle sabah namazında buluştu. Programa İstanbul Müftüsü Yılmaz’ın yanı sıra Güngören Kaymakamı Zeyit Şener, İstanbul Müftü Yardımcıları Veysel Işıldar, Mustafa Yavuz, Muteber Gülsefa Uygur, Güngören Müftüsü Yunus Bıçakçı katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve tesbihatın yapıldığı buluşmada, son 44 yılın en kurak döneminin yaşanması nedeniyle yağmur duası da yapıldı.

İstanbul’da her pazar sabahı farklı bir ilçede gençlerle sabah namazı buluşmaları gerçekleştirdiklerini belirten İstanbul Müftüsü Yılmaz,  “Çünkü gençler bizim geleceğimiz, istikbalimizdir. Bu cami buluşmaları, gençlerimizin gönüllerinde mutlaka iz bırakacaktır” dedi.

Türkiye’nin terör örgütü PKK/PYD’nin Afrin’deki unsurlarına yönelik olarak başlattığı Zeytin Dalı operasyonu dolayısıyla askerler için dua eden İstanbul Mütfüsü Yılmaz, “Bugün heyecanlı bir sabaha uyandık. Kahraman ordumuzun, dün akşam başlatmış olduğu Afrin operasyonuyla ilgili olarak Rabbimize iltica ederek, ordumuzun muzafferiyeti için dua ve niyazlarda bulunduk, Fetih sureleri okuduk. Biliyorsunuz yüce dinimizin payidar olması için leşker-i gaza ve leşker-i dua olmak üzere iki tür ordu var. Gaza ordusu muharebe meydanlarında bizzat canıyla, bedeniyle, gönlüyle, ruhuyla çarpışanlardır. Dua ordusu ise onlara bulundukları yerden gönülleriyle, kalpleriyle dua edenlerdir. Rabbim inşallah bizleri de o dua ordusundan kılsın. Allah Teala hazretleri ‘Rabbinin ordularını ondan başkası bilmez’ buyuruyor. Dolayısıyla bizler Rabbimize ait görünen ve görünmeyen, bildiğimiz ve bilmediğimiz birçok ordunun bulunduğuna inanıyoruz. Kahraman ordumuzu Afrin operasyonunda muzaffer kılmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz.” ifadelerini kullandı.  

Etkinlik sonunda cemaate çorba ikramında bulunuldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ