“Gezerken Anadolu” programının ilk çekimleri Şanlıurfa’da yapıldı

“Gezerken Anadolu” programının ilk çekimleri Şanlıurfa’da yapıldı

Sinema ve Tiyatro Sanatçısı Ali Nuri Türkoğlu’nun hazırlayıp sunduğu, Yönetmenliğini Erdal Barış Yıldırım, Görüntü yönetmeni Uğur Oğuz, Kameraman Uğur Özalp ve Koordinatörlüğünü Muharrem Koyuncu’nun üstlendiği “Gezerken Anadolu” programı Kasım ayında Diyanet TV’de seyirciyle buluşacak.

Program çekimleri için Şanlıurfa’ya gelen ekip, Türkiye’nin en büyük Engelliler Yaşam ve Koordinasyon Merkezindeki ilk çelimde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Şanlıurfa İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Kuran-ı Kerim kursunda görme engelli bireylere yönelik düzenlenen Braille Alfabesi ile Kuran-ı Kerim kursunu kayıt altına aldı.

gezerken-anadolu-11

Şanlıurfa İl Müftülüğü Kuran Kursu Öğreticisi Zeynep Akbaş, tarafından Braille Alfabesi ile verilen kurslarda Engelli bireyler gönül gözü ile Kuran-ı Kerim-i öğrenme serüveni ele alındı.

İlahilerin seslendirildiği çekimlerde Türkoğlu, öğrencilerle de yakından ilgilenerek keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Türkoğlu, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr.  Ali Erbaş ile yakından tanışmak isteyen Yusuf Canpolat’ın isteğinin de Başkan Erbaş’a ileteceğinin sözünü verdi.

gezerken-anadolu-33

Türkoğlu, Filistin’de yaşanan insanlık dışı saldırılara da dikkat çekti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezinde çekimlerini tamamlayan ekip, daha sonra Mardin Yolu üzerinde bulunan Belediyeye ait Nar bahçelerinde çekim yaptı. Kentin tarihi yapısı ve ören yerlerine yönelik çekimler yapan ekip Balıklıgöl ve Bakırcılar Çarşısını da kayıt altına aldı.

Şanlıurfa’daki çekimlere İl Vaizi Vehbi Toktay rehberlik etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ