Genel Müdür Kondi, Adana’da vekaletle kurban bağışı çağrısında bulundu

Genel Müdür Kondi, Adana’da vekaletle kurban bağışı çağrısında bulundu

Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın 2023 yılı Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini açıklamasının ardından kurban bağışları kabul edilmeye başlandı.

Bu kapsamda Adana İl Müftülüğü ile TDV Adana Şubesi ev sahipliğinde “2023 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı” düzenlendi.

Genel Müdür Akbulut: Aile, en güvenli sığınağımızdır

Genel Müdür Akbulut: Aile, en güvenli sığınağımızdır

Toplantıya Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi konuşmacı olarak katıldı.Adana İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda din görevlilerine hitap eden Genel Müdür Dr. Şaban Kondi, şunları kaydetti:

“Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı, ‘Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş’ temasıyla mazlum ve muhtaç insanların yüzünü güldürmek ve bir nebze de olsa onların da bayram sevinci yaşamalarını sağlamak amacıyla bu organizasyonu yıllardır devam ettiriyor. Her yıl yurt içinde ve yurt dışında artarak devam eden vekalet yoluyla kurban kesimi, yeryüzündeki mazlumların umudu olmuştur. Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız, dünyanın her yerinde bulunan insanlara dil, din, ırk, mezhep, meşrep farkı gözetmeksizin yardım elini uzatmıştır ve uzatmaya da devam edecektir. Türkiye Diyanet Vakfının her tarafa ulaşabilmesi için bizlerin de elini taşın altına koyarak bu hizmetleri daha ileriye götürebilmek için Türkiye Diyanet Vakfımıza bağışlarımızla destek olmamız gerekiyor.”

adana-kurban-toplantısı-22

“Vekaletle kurban organizasyonu müthiş bir tebliğdir”

Açılışta konuşan İl Müftüsü Mehmet Taşcı ise “Türkiye Diyanet Vakfı 2023 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu” hakkında bilgi verdi.

Müftü Taşcı, “Her sene olduğu gibi tatlı bir yarış içerisinde olduğumuz ‘Vekaletle Kurban Organizasyonu’ programındayız. Her yıl bizler kendi aramızda güzel bir şekilde ne kadar hayırlı iş yapabiliriz diye bir çalışma içerisine giriyoruz. Bu sene inşallah geçen seneden daha iyi olsun diye daha fazla enerji sarf edeceğiz. Vekaletle kurban organizasyonu müthiş bir tebliğdir, müthiş bir davettir, müthiş bir cihattır, Nice insanların hidayetine vesile olan bir çalışmadır.” dedi.

Vekaletle kurban bağışı yapmak isteyen vatandaşlar başvurularını İl ve ilçe müftülükleri üzerinden veya tdv.org.tr ve bagis.tdv.org adreslerinden de çevrim içi (online) olarak da yapılabilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ