Dini Haberlerim

Genel Müdür Doymaz: Başkanlığımız, milletimizin yanındadır

Genel Müdür Doymaz: Başkanlığımız, milletimizin yanındadır

Aydın İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Aydın Şubesi ev sahipliğinde “2023 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı” düzenlendi.

Toplantıya Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Cafer Tayyar Doymaz ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Mahmut Özdemir konuşmacı olarak katıldı.

İl Müftülüğü Ömer Kocaoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan İl Müftüsü Hasan Güneş, “Diyanet İşleri Başkanlığımızın gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yapmış olduğu önemli hizmetlerden biri de vekalet yoluyla kurban organizasyonudur. Teşkilatımızın her kademesinde görev yapan hocalarımız ve görevli kardeşlerimizle bugüne kadar nasıl gayret gösterdiysek bu yıl da çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.Aydın’da “Davranışsal Farkındalık” seminerleri

Doymaz-Başkanlığımızın-kurulduğu-ilk-günden-bu-yana-her-daim-vatandaşımızın,-devletimizin-ve-milletimizin-yanında-olduk01

Sonrasında kürsüye gelen Dini Yayınlar Genel Müdürü Cafer Tayyar Doymaz, “Diyanet İşleri Başkanlığımızın bir görevi de ibadet esasları ile ilgili iş ve işlemleri yönetmektir. Bizler de Başkanlığımızın kurulduğu ilk günden bu yana her daim vatandaşımızın, devletimizin ve milletimizin yanında olduk. Personelimiz ile birlikte, vatandaşlarımızın doğumundan ölümüne kadar hayatlarının her noktasında yanı başlarında ve her daim hizmetlerinde bulunuyoruz. Bizler de bunun mutluluğu ve bahtiyarlığını yaşıyoruz. Vekaletle kurban hizmeti bu hizmetler içinde çok önemli yer tutmaktadır. Bu vesileyle, emeklerini hiçbir zaman esirgemeyen siz değerli teşkilat personelimize ve tüm hayırseverlerimize şahsım ve Başkanlığımız adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Doymaz-Başkanlığımızın-kurulduğu-ilk-günden-bu-yana-her-daim-vatandaşımızın,-devletimizin-ve-milletimizin-yanında-olduk03

– “Dünyanın dört bir köşesine din hizmeti ve hayri hizmetler götürüyoruz”

Dış İlişkiler Genel Müdürü Mahmut Özdemir ise, “Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle dünyanın dört bir köşesine din hizmeti ve hayri hizmetler götürüyoruz. Vekaletle kurban kampanyası, bir et dağıtma işinden çok daha ötedir. Oraya götürdüğümüz kurban etiyle, uzattığımız bir yardım eliyle, bayrağımızın dalgalanmasıyla aramızda gönül köprüleri kuruyoruz. Yoksulluk ile yokluk arasındaki farkı oraya gidenler çok net görebiliyor. İnsanların hiçbir şeyleri yok. Bizler de elimizden gelenin daha fazlasını yaparak o insanları bir nebze de olsa yokluktan uzak tutmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Toplantıya, İzmir İl Müftüsü Salih Sezik, İl Müftü yardımcıları Mehmet Atay ve Melek Sevindi, ilçe müftüleri, Müftülük personeli ve din görevlileri katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ