Dini Haberlerim

Gaziantep İl Müftülüğü’nden “Kaynana Gelin Hakları” Konulu Konferans

Gaziantep İl Müftülüğü’nden “Kaynana Gelin Hakları” Konulu Konferans

Gaziantep İl Müftülüğü konferans salonunda Aile ve Dini Rehberlik Bürosunca “Huzurlu Toplum Huzurlu Aile” projesi kapsamında  “Kaynana- Gelin Hakları” konulu konferans düzenlendi. Programın selamlama konuşmalarını İl Müftü yardımcısı Hayriye Aydın ve İl Müftüsü Ahmet Çelik yaptılar.

Açılış konuşmalarının ardından konferansını vermek üzere sahneye gelen Eğitim uzmanı Dr. Filiz Tekin yaptığı konuşmada; “Yüzyıllar öncesinden bu yana kaynana-gelin anlaşma-anlaşamama durumunun devam ettiğini biliyoruz. Ve tüm dünyada bu durumlar mevcut. Öylesine toplumsal olarak içselleştirilmiş ki bu sorunlar duyulduğunda bazen normal olarak bile kabul edilmektedir. Fakat bu tür çatışmaların bazen aile facialarına sebep olduğunu bilmekteyiz.

Kayınvalide-gelin ilişkisi sadece kişileri değil toplumu ilgilendirir. Bu durum iki kişi arasında kalmaz. En önemlisi ilk yargıların ailede oluştuğu çocuklar için ciddi negatif etkilenmeler söz konusudur. Ve ilerde kuracakları aile için ön yargıların oluşmasına sebep olur. Evliliğe negatif bakılır. Tüm bu durumlar yaşama enerjisini azaltır” dedi.

Eğitim uzmanı Dr Filiz Tekin, ayrıca Şehit Ömer Harun Demir ve Şehitkâmil Belediyesi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim gören öğrencilere “Hedef Belirleme, Moral ve Motivasyon” konulu seminer verdi. Seminer, öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından ilgi ile izlendi.

Aile ve Dini Rehberlik Bürosu koordinatörü H.Sema Bozgeyik tarafından  hediye takdim edildikten  sonra program sona erdi.

Kaynak  : Dini Haberlerim

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ