Dini Haberlerim

Flaş ! Bakan Bozdağ’dan İlitam’a Yeşil Işık

Flaş ! Bakan Bozdağ’dan İlitam’a Yeşil Işık

​Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ve beraberindeki heyet Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ı makamında ziyaret etti.

Bayraktutar ziyarette Bozdağ’a Murakıpların durumu, İlahiyat ön lisans mezunlarının sınavsız lisans tamamlaması konusunda iki ayrı dosya sundu.

Bayraktutar ayrıca Başbakan Yardımcısı Bozdağ’dan Diyanet Akademisi’nin bir an önce uygulamaya geçirilmesini ve Fahri Kur’an Kursu Öğreticileri ve Vekil İmam Hatipler’in kadroya alınmasını istedi.

Ziyarette konuşan Bayraktutar, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev yapan murakıpların denetleme görevi yaptıklarını hatırlatarak “Murakıplar özlük hakları konusunda da büyük sıkıntı yaşamaktadırlar. Denetleme görevi yapan murakıpların daha verimli çalışması için din hizmetleri sınıfından genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesini ve diğer kurumlarda denetim işini yapan kişiler ile özlük haklarının eşitlenmesini istiyoruz” dedi.

Bozdağ’dan Sınavsız Lisans Tamamlamaya (İlitam) Destek

Bayraktutar ayrıca kurum çalışanlarının eğitim seviyesinin yükseltilmesi açısından ilahiyat ön lisans mezunu kurum çalışanlarının sınavsız lisans tamamlamasını son derece önemsediklerini belirterek bu konuda Başbakan Yardımcısı Bozdağ’dan destek istedi.

Bozdağ, murakıpların statüsünü değerlendireceklerini belirterek sınavsız lisans tamamlamaya da sıcak baktıklarını ve destek olacaklarını söyledi.

Diyanet Akademisi En Kısa Zamanda Hayata Geçecek ! 

Diyanet Akademisi hazırlıklarının ciddi bir şekilde yürütüldüğünü ifade eden Bozdağ, akademinin bir an önce hayata geçirilmesi konusunda çalışmalara hız verildiğini belirtti.

Ziyarette Genel Başkan Bayraktukar’ın yanı sıra Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan, Mehmet Ali Omurca, Cebrail Yakışır ve Mehmet Yaman hazır bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hasan dedi ki:

    Eger fahri ve vekillere kadro verilirse ne diyanetin nede diyanetsenin guvenilirligi kalir sinavla kazananlar Keriz olmus oluyor. Bu sendikadan istifa edecem

BİR YORUM YAZ