Filistin’in cennete adanmış çocuklarına mektup

Filistin’in cennete adanmış çocuklarına mektup

Pendik İlçe Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Pendik Şubesi ve Uluslararası Pendik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından “Filistin’in Cennete Adanmış Çocuklarına Mektup Yarışması” düzenlendi.

Yarışma sonucunda dereceye giren öğrenciler için “Ödül Takdim Töreni” gerçekleştirildi.

Uluslararası Pendik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen tören, öğrenciler tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ardından konuşan İlçe Müftüsü Musa Bilgiç, “Mümin, dünyada zulme uğrayan ister Müslüman ister gayrimüslim kim olursa olsun zalime asla meyletmez. Mümin, zalime asla hoşgörüyle yaklaşamaz.” dedi.

– Filistin ve Gazze halkının yanında manen yer almamız, bir taraf seçmedir

Hz. İbrahim’in atıldığı ateşi, ağzında taşıdığı su ile söndürmeye çalışan karıncanın gayretini hatırlatan Müftü Bilgiç, “Bu olaylara karşı kayıtsız kalmamamız, içimizin yanması, yaptığımız etkinlikler ve faaliyetlerle Filistin ve Gazze halkının yanında manen yer almamız, bir taraf seçmedir. Hz. İbrahim’in atıldığı ateşi ağzıyla su taşıyarak söndürmeye çalışan karınca misali, bizler de tarafımızı belli edelim.” diye konuştu.

Müftü Bilgiç Filistin Halkının Manen Yanında Olmamız, Bir Taraf Seçmedir02

Bilgiç, “Kalbinde zulme karşı düşmanlık, mazluma karşı sevgi olan bizler, tarafımızı belli etmek ve mazlumların yanında olduğumuzu hissettirmek üzere böyle faaliyetlerde bulunuyoruz. Düzenlenen etkinlikler, kermesler, yardımlar, bu ve benzeri yarışmalar, bunların hepsi birer gayret. Bizler, Filistin ve Gazzeli kardeşlerimizi yalnız bırakmadığımızı, böyle faaliyetlerle yanlarında olduğumuzu duyurmaya çalışıyoruz. Rabbim, bu gayretlerimiz hürmetine kardeşlerimizin zalimlerden kurtarsın.” şeklinde konuştu.

Müftü Bilgiç Filistin Halkının Manen Yanında Olmamız, Bir Taraf Seçmedir03

Filistin ve Gazze’nin kanayan bir yara olduğunu ifade eden Okul Müdürü Bekir Akman, “Bizler, okul olarak öğrencilerimizle birlikte Gazze yararına çok sayıda etkinlik ve kermes düzenledik. Öğrencilerimiz biriktirdikleri harçlıkları, Filistinli kardeşleri için bağışladı. Hatta bir öğrencimiz bilekliğini kardeşleri için bağışladı.” dedi.

Müftü Bilgiç Filistin Halkının Manen Yanında Olmamız, Bir Taraf Seçmedir05

Programın sonunda dereceye girenlerin ödülleri, İlçe Müftüsü Musa Bilgiç ve Okul Müdürü Bekir Akman tarafından takdim edildi.Müftü Bilgiç Filistin Halkının Manen Yanında Olmamız, Bir Taraf Seçmedir06

Programa, Kur’an Kursu Öğreticisi Esma Elönü, müdür yardımcıları ve öğrenciler katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ